Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

Dva trochu upršené dny v San Franciscu | Odkud vidět Golden Gate a tip na ubytování

I want to read this post in English

Od chvíle, kdy jsme tu byli poprvé, v dopravní špičce sedli do auta, vyrazili směr národní parky a radost se mísila s lehkou nervozitou typickou pro všechny cesty do neznáma, uplynuly skoro tři týdny.


_35A4646_blog


Do San Francisca jsme přijeli v pátek a měli jsme tu necelé dva dny, před tím, než v neděli zamíříme na letiště a domů. Airbnb jsme si zamluvili v oblasti South San Francisco, protože popravdě ubytování kdekoliv blíž centru je na to, co potřebujeme (vybalit nezbytné tašky a pohodlně se vyspat) zbytečně drahé, a taky jsme chtěli mířit někam mezi centrum a letiště, kam jsme v pátek museli jet vrátit naši Toyotku a v neděli odtud odletět. Ze všech variant a porovnání cen Uberu na těch nejčastějších trasách nám South San Francisco a tohle Airbnb přišlo jako ideální varianta.


_35A4531_blog


Do San Francisca jsme přijížděli z jihu z Pacific Coast Highway, ale protože jsme chtěli, dokud máme půjčené auto, projet Golden Gate Bridge, město jsme objeli a přijeli do něj přes tento ikonický most.

Užili jsme si přejezd po mostě jako z filmu a zamířili jsme k “našemu” Airbnb”, abychom všechno vyložili z auta, uklidili ho a dotankovali, než ho pojedeme vrátit. Přiznávám, že když jsem ho  viděla zaparkované v garáži a už jsme od něj neměli klíče, ukápla mi slzička. :)

Odsud jsme jeli přímo do centra města, kde jsme měli na procházení se a objevování celé páteční odpoledne a sobotu (alespoň tu část soboty, kdy nepršelo tak moc), tak se pohodlně usaďte, tady je všechno, co doporučujeme jako realistický plán na den a kousek ve městě, když si chcete i v klidu posedět u jídla a nestresovat se tím, co všechno musíte stihnout. :)


Crossing Golden Gate Bridge and the Viewpoints

Když přijedete ke Golden Gate Bridge ze severu, množství lidí, kteří se tu, stejně jako vy, budou snažit zaparkovat, aby se vydali pro ikonickou fotku, je neuvěřitelné. Asi jsme to měli čekat, ale stejně nás to zaskočilo. Pár minut jsme kroužili po malém parkovišti, ale pokud váš život nezávisí na pořízení jedné konkrétní fotky, řekla bych, že to úsilí zaparkovat z a ni nestojí. A jestli ten záběr opravdu chcete, možná je lepší se sem později vydat pěšky.


_35A4534_blog


My jsme nakonec našli štěstí jinde. Nejspíš to nebude žádná supertajná vyhlídka, ale když jsem hledala, kam se v okolí Golden Gate podívat, nenašla jsem o ní ani jednu zmínku, takže se podělím o tip.

Zadejte do navigace Presidio Yacht Club a vydejte se na levou stranu od mostu. Dojedete k Horseshoe Bay, zálivu pod mostem, ze kterého je parádní výhled. Přímo u jednoho mola jsme našli malé parkoviště se spoustou volných parkovacích míst a mohli se už zabývat jen tím, odkud je nejhezčí výhled. 


_35A4549_blog


Můžete omrknout loďky, které tu kotví, Battery Yates, betonovou součást dřívější obrany zálivu, a především most a s ním i panorama San Francisca. S námi tu byly jen dvě malé skupinky a rybáři, takže s množstvím lidí na vyhlídkách nad mostem se tato vůbec nedá srovnat. 


_35A4578_blog


A odsud už zpátky nahoru na most a do města. Pokud chcete most přejet, je je nutné zaplatit online mýto, ale není to nijak složitý proces. Na goldengate.org najdete možnost jednorázového zaplacení a během chvíle vás systém provede k zaplacení. Mýto je přibližně  9$ a zaplatit se dá i po průjezdu, do 48 hodin, takže žádné strachy, i kdybyste předem zapomněli, můžete platit až se ubytujete v San Franciscu.


_35A4633_blog


Ferry Building Marketplace and the Embarcadero

Vrátili jsme auto a dovezli se (teď už hromadnou dopravou) na Union Square. Odtud jsme se pak pěšky vydali na Embarcadero a k Ferry Building. Zajděte si i dovnitř, je tu trh se stánky nabízejícími všechno od dárků po jídlo a pití.


_35A4641_blog

_35A4669_blog_35A4706_blog

_35A4651_blog


Z Pier 33 vyjíždí trajekt k Alcatrazu, neměli jsme tu ale moc času (a to jsme ani ještě nevěděli, že páteční odpoledne je jediných pár slunečných hodin, které nás tady čekají) a navíc už jsme zjistili, že návštěvy bývalých vězení a míst s podobnou energií nejsou něco, co bychom si užívali, takže my jsme tour do Alcatrazu vynechali.


_35A4723_blog


Fisherman’s Wharf and Pier 39

Od Embarcadera na Fisherman’s Wharf je to skoro půlhodinová procházka městem a rozhodně, pokud vám přeje počasí, bych si ji nezkracovala tramvají. Fisherman’s Wharf uvidíte a uslyšíte už z dálky, je to takové hodně pouťové místo, ale prošli jsme si ho s chutí a zvědaví, co ještě objevíme za každým dalším rohem.


_35A4720_blog

_35A4722_blog


Není tak populární ale jen kvůli kolotočům, za vším tím ruchem a blikajícími světly je Pier 39, molo, u kterého se sluní lachtani. Když jsme přišli, bylo jich tu zrovna opravdu dost a dělili se o místo na plovoucích deskách.

Je tu i tribuna, ze které je můžete pozorovat a je to fascinující, takové množství divokých zvířat hned za rohem od pouťové zábavy. Co jsme si ale užili víc bylo pozorování rypoušů (elephant seal) na Pacific Coast Highway, kde jsme měli dostatek času v obklopení méně lidí pozorovat zvířata v divoké přírodě.

Mimochodem, od Pier 39 vyjíždí také typická historická tramvaj.


_35A4727_blog

_35A4732_blog


Ghirardelli Square & San Francisco Brewing Co. 

Zastavili jsme se také na Ghirardelli Square, náměstí, kde sídlí stejnojmenná čokoládovna, nakoupit poslední (jedlé tedy nejoblíbenější) suvenýry a ochutnat tu údajně nejlepší horkou čokoládu ve městě. 

Nakonec jsme na tom stejném náměstíčku strávili celý večer, protože nás k sobě nalákal pivovar San Francisco Brewing Co. V nápojovém lístku najdete víc než 10 různých piv, všechny vlastní výroby. A to jsme nemohli nepodrobit podrobnému výzkumu. U toho jsme se pokoušeli pochopit baseball a po několika dnech strávených na cestě a v autě, které nám zase posloužilo jako pojízdný penzion, jsme si v San Franciscu užili perfektní večer. Doporučujeme návštěvu!


Lombard Street

Pokud se na Lombard Street vydáte od lachtanů z Pier 39, budete na “nejklikatější silnci na světě” za 20 minut. Je jednou z nejnavštěvovanějších míst ve městě a my jsme měli štěstí na málo návštěvníků jenom proto, že jsme sem přišli za deště. Můžete sem nejen dojít, ale po Lombard Street i sjet autem, i když nevím, jak moc je to příjemný zážitek. :)


GOPR1559_blog

GOPR1554_blog


Chinatown

Chinatown je intenzivní pro všechny smysly. Provoz na silnici i na chodnících, typické vůně, atmosféra, barvy… sanfranciský Chinatown je nejstarší v USA a v porovnání s tím v Liverpoolu, který je nejstarší v Evropě, je opravdu o kus větší. Přišli jsme sem typickou bránou (Dragon Gate), která je na Bush St & Grant Ave a když jsme vyšli “ven”, přišli jsme si opravdu jako kdybychom se na chvíli teleportovali do Asie a po chvíli nás stroj času vyplivnul zase v Americe.


Pokud budete mít v San Franciscu víc času a počasí na své straně (takže vám polovina návštěvy neproprší jako nám), určitě bych si zamluvila některou z prohlídek města. Jsou samozřejmě možnosti free tours (které také rádi zkoušíme, na konci zaplatíte přímo průvodci kolik uznáte za vhodné), nebo Urban Hikers SF, na které jsem zachytila dobré recenze.


Co jsme kvůli počasí nestihli bylo také podívat se k Painted Ladies a Alamo Square nebo na Coit Tower. Nejen ty tedy zůstávají na našem seznamu pro někdy příště. I když to může vypadat, že jsme z plánů moc nestihli, rozhodli jsme se nelámat si hlavu s něčím, co nezměníme, a poslední odpoledne jsme si udělali příjemné i bez procházení po městě. Alespoň jsme stihli v klidu všechno sbalit, udělat si dobrou večeři a pořádně se před odletem vyspat. A San Francisco nás snad přivítá zase v budoucnu.

2 days in San francisco (2)RELATED POSTS: