Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

Heineken Experience in Amsterdam

Možná se vám stane, že v Amsterdamu prší a najednou nevíte, co máte dělat, protože fronty do muzeí jsou minimálně na hodinu. Nebo naopak neprší a všechny památky jste stihli obejít rychleji, než jste čekali. Ať tak či tak, pokud máte v tomhle hlavním městě minimálně hodinu čas (spíš ale dvě), běžte si užít Heineken Experience.

Fronta před vstupem rozhodně nebývá tak dlouhá jako do muzeí a vstupné stojí 18E. Je možné si za 2E dokoupit ještě audio guide, my jsme si koupili jeden do tří lidí a nakonec nebyl ani potřeba. Všechny důležité informace máte většinou napsané na informačních tabulích, nebo vám je někdo řekne. Buď osobně, nebo na videu.

Prohlídka začíná historií Heinekenu – dozvíte se kdy, kdo a proč značku založil, uvidíte, jak se vyvíjelo logo i plakáty. Po historické části (ve které se můžete vyfotit a vybrat si k tomu i Heineken pozadí) se dostanete do části, kde jsou měděné varny a protože se v nich už pivo nevaří, můžete se podívat dovnitř, kde je i ilustrační video. Potom se můžete podívat i do stáje, kde jsou „Heineken koně“ a dostanete se do moderní části pivovaru. Po 5D kinu, které vás provede procesem vaření piva, se přemístíte na bar, kde probíhá degustace Heinekenu. Pivo, které dostanete, si pak můžete dopít v „party lounge“, kde se na obřích obrazovkách nad vámi promítá sestřih reklam.Jestli už máte dopito, posuneme se dál. Následuje ukázka toho, jak se lahve zátkují a dostanou etikety, které si můžete personalizovat a odnést si tak lahev se svým jménem (nebo jménem někoho jiného, jak chcete). A pak už je to jedna velká zábava. Přes „klub“, ve kterém můžete být DJ, fotobudky, stolní fotbal, playstation až po karaoke kola, na kterých můžete jet a zároveň zpívat holandskou písničku.


Prohlídka končí, jak jinak, na baru. Při koupi vstupného dostanete náramek se dvěma žetony, které můžete právě na baru směnit za piva. Kromě běžného baru, kde si za ně objednáte pivo a dostanete pivo, můžete jít ještě k baru, u kterého vás naučí, jak správě čepovat Heineken a dostat certifikát, který potvrdí, že jste to zvládli.

A než směníte oba žetony v přízemí, je dobré vědět, že pivovar má i sky bar s balkónem, kde si můžete užít svůj Heineken i s výhledem. Ještě než vyjdete ven ze dveří, můžete nakoupit suvenýry v obchodě, který je u východu a pak už by se dalo předpokládat, že je prohlídka u konce. 
Naštěstí nám ještě jedna sympatická zaměstnankyně poradila, že si můžeme vyžádat zdarma lístky na Heineken Boat a voucher. Loď absolvuje asi půlhodinovou plavbu po kanálech a její cesta končí u Heineken Brand Store, kde směníte voucher za malý dárek (když jsme tam byli my, byly to skleničky) a teprve teď prohlídka už doopravdy končí.

Pokud se chystáte jak na plavbu po kanálech, tak na prohlídku pivovaru, jděte nejdřív do pivovaru a uvidíte, jestli vám plavba stačí. Ušetřené peníze pak můžete utratit za jiné amsterdamské zážitky, třeba v coffee shopu ;).

 RELATED POSTS: