Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

How I moved to Liverpool339x

Už je to měsíc od toho, co jsem si sbalila všechno, co mi připadalo po předchozím stěhování do Londýna užitečné (nezapomenout si fén, vzít si víc adaptérů do zásuvek a tak), a vyrazila pryč. Jako doprovod se se mnou na víkend vydala polovina rodičovského dua a bylo to super, protože si za jedno můžete vzít víc kufrů s sebou do letadla a taky máte s kým jít na oběd, na večeři i na pivo, než si najdete nějaké kamarády :D

(poznávání historických pamětihodností a architektonických skvostů skončilo výletem k fotbalovým stadionům, hamburgerem a fish&chips)

Kam se budu stěhovat, už jsem měla vybrané z domu, zaplacenou zálohu a tak jsem jen doufala, že pokoj i dům bude vypadat stejně jako na fotkách. Možná je lepší přijet na místo a pak jít na osobní prohlídky a vybrat si, jenže já mám ve zvyku vyšilovat už několik měsíců předem, že nevím, kde budu bydlet, a tak jsem se rozhodla to risknout a vybrat si pokoj přes internet. Nakonec jsem, stejně jako minule, měla štěstí. Nejen na pronajímatele, ale i na spolubydlící a ještě to mám blízko do školy i do Tesca, tak co víc chtít.


Už jsem si oběhla byrokratické kolečko banka a NIN, které mi zabralo tři týdny intenzivního vyjednávání, protože nic není tak jednoduché, jak se zdá (a všichni, co tu někdy bydleli, nebo už nějakou dobu bydlí, mi dají zapravdu). V bance jsem byla během tří týdnů šestkrát, než jsme se shodli na tom, kde bydlím, co studuju, odkud jsem, kdy mám přijít, kdo má stanovit termín schůzky a jaké mám mít s sebou dokumenty. Takže pokud se chcete něčím zabavit na dlouhou dobu, zajděte do banky a řekněte jim, že jim chcete svěřit svoje peníze. 

Kde jsem byla víckrát než v bance a vůbec mi to nevadí, je škola. Ve třídě je nás něco mezi šestnácti a dvaceti a do toho počtu se vejde celé prezenční a dva ročníky kombinovaného studia (když studujete postgraduate full time, trvá rok, když part time, máte ho rozdělený na dva roky), takže na celé univerzitě je nás jako studentů MSc Digital Marketing asi tak dvacet. A to jsem si myslela, jak máme na FMK ročníky s malým počtem lidí :). V zimním semestru potřebujeme splnit jen tři moduly, které se vejdou do úterního a středečního odpoledne, takže škola, do které se konečně nedá zaspat, haha. 

Abych to shrnula, o 30 sáčků zeleného čaje s jasmínem, 10 sáčků zeleného čaje s malinami, 15 sáčků Earl Grey a 8 sáčků English Breakfast (a tři karamelová cappuccina, protože Starbucks ve škole je velké pokušení) později už se tu cítím víc jako doma, než jako host, i když mě pořád nepřestává udivovat, jak krásné je to město, jsem pyšným vlastníkem bankovního účtu a NIN a doufám, že brzy budu i oblíbeným zaměstnancem :D . O tom, jaké vědomosti se nám snaží vštípit ve škole, jak je zorganizovaná výuka a kolik knížek o marketingu najdete v knihovně, zase příště J.  


(naše škola má mimochodem balkón s víc než ucházejícím výhledem na celé město)RELATED POSTS: