Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

Review: Fotokniha Saal Digital

K fotoknihám jsme před několika lety přešli z klasických alb, alespoň co se týče fotek z cest, protože i díky možnosti přidat na stránky text mnohem lépe připomínají všechny zážitky a zajímavosti, na které bychom jinak možná zapomněli. 

Ne každý výrobce fotoknih ale nabízí stejnou kvalitu a tak rádi testujeme nové firmy a cílem celé naší rodiny je najít ten ideální poměr cena - kvalita. Proto, když jsem narazila na nabídku od Saal Digital vyzkoušet jejich fotoknihy výměnou za to, že vám potom napíšu, jak se mi líbí, neváhala jsem.


Jedna z věcí, kterou musím zmínit hned na začátek, je skvělá komunikace od začátku spolupráce až po dodání fotoknihy, včetně překvapivě rychlého dodání. Od toho, co jsem odeslala objednávku, uběhlo jen několik dní a fotokniha byla doma!

Ale zpátky na začátek. Protože všechny fotoknihy máme ve formátu A4, rozhodla jsem se pro stejný rozměr s 26 stranami, což vyšlo přibližně na 1200,-. Nejen kvůli počtu listů, ale také kvůli očekávané vysoké kvalitě papíru jsem vybrala svoje nejoblíbenější fotky, které si buď ještě cestu do žádné fotoknihy nenašly, a nebo našly, ale ne v takové velikosti, v jaké bych si je přála. 


S připravenou složkou fotek jsem si stáhla z webu program a pustila jsem se do toho. Programy na tvorbu fotoknih jsem už používala různé, takže jsem měla představu o tom, co mě čeká. Až na drobné rozdíly v ovládání (které zapříčinily, že jsem si na začátku omylem skryla jeden postranní panel a už jsem ho nenašla, haha) se program od ostatních, se kterými jsem měla tu čest, neliší, takže rozvrhnout fotky na jednotlivé stránky a připravit fotoknihu k odeslání byla záležitost jednoho odpoledne.


Když za několik dní dorazil balíček s novou fotoknihou, byla jsem nadšená. Co se týče kvality papíru, barev a zpracování, je to bezkonkurenčně nejlepší fotokniha, kterou doma máme. Narozdíl od těch ostatních jsou fotky tištěné na tvrdý, lesklý fotopapír, vše je precizní a je vidět, že pozornost je věnována každému detailu.


Kvalita je ale také pochopitelně vyvážená cenou, která je pro mě osobně poměrně vysoká, vzhledem k tomu, že běžně na fotky z  cest využiji minimálně dvojnásobný počet listů. Jako taková moje “best-of” kniha těch nejoblíbenějších záběrů je ale perfektní a rozhodně, pokud toužíte po kvalitně zpracovaných fotkách, ke kterým se v knize budete rádi vracet, můžu tu od Saal Digital jen doporučit!RELATED POSTS: