Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

5 Things To See In Birmingham

Do Birminghamu, který se objevil na několika seznamech „nejnudnějších měst v Anglii / v Evropě / na světě“ jsem se chtěla vydat už před dvěma lety, kdy jsme z Londýna vyrazili na výlet do Stratfordu nasát trochu té shakespearovské atmosféry. Nakonec jsme to nestihli a tak Birmingham zůstával na seznamu míst, kam se podívat, dál.

Od Liverpoolu naštěstí není tak daleko, takže když se mi podařilo najít zpáteční jízdenku za 12 liber, zkrátila jsem oslavy Haloweenu a v sedm ráno už jsem seděla v autobuse směr Birmingham.

Upřímně to není město na delší než jednodenní návštěvu, pokud chcete poznat opravdu jen centrum a místa, které jsou v docházkové vzdálenosti. Na druhou stranu pokud vás zajímá architektura (nebo se vám prostě jen líbí hezké domy), v Birminghamu si užijete pár opravdových skvostů. 


I wanted to visit Birmingham, a city on a few „most boring cities in England / in Europe / in the world“ lists, two years ago when we visited Stratford upon Avon to find out more about Shakespeare. We didn’t make it to Birmingham in the end but it stayed on my want-to-see list.

Luckily it’s not a long journey to get from Liverpool to Birmingham so when I managed to score a cheap bus ticket, I skipped all the Haloween partying and I was on my way to the most boring city at 7 a.m.

To be honest, I don’t think this is a city that is worth a longer than a one-day visit if you’re only interested in the center and anything in a walking distance. On the other hand if you are interested in architecture (or you just like pretty houses), Birmingham has what you’re looking for. 1) Selfridges

Hlavní důvod mé návštěvy a asi nejznámější budova ve městě. Je krásná, neuvěřitelná a chtěla bych se na ni koukat pořád. Nejlepší pohled na ni je ráno, když slunko přepere mlhu, z oken Starbucksu, kde si při mainstreamové snídani můžete vychutnat nevšední výhled.

The main reason to visit and probably the most famous building in the city. It’s beautiful, breathtaking and I could look at it for hours. For me the best way to observe it was in the morning, when the sun started shining through the fog. Sitting in Starbucks, eating the most mainstream breakfast I was enjoying the least mainstream view.

2) The Library of Birmingham

Birminghamu se musí nechat, že se rozhodně nebojí experimentovat na poli moderní architektury. Já jsem si zrovna vybrala den, kdy bylo zavřeno (i když nerozumím tomu, proč si v neděli nemůžete přijít číst), ale i samotná budova a její okolí stojí za to. Je to největší veřejná knihovna ve Velké Británii a loni ji prý navštívilo skoro 2,5 milionu lidí, což z ní dělá 10. nejnavštěvovanější atrakci v zemi.

When it comes to modern architecture, Birmingham is definitely not afraid of it. I was there on Sunday so the library was closed (although I don’t really see the logic in it) but the building itself is worth seeing even from the outside. It is the largest public library in Great Britain and according to the internet, 2,5 million people came to the library last year making it the 10th most popular visitor attraction in the UK. 


3) Jewelry Quarter

V téhle historické části města, označené jako  „European Route of Industrial Heritage“ najdete kolem 500 prodejců šperků, a pokud se nechystáte prodávat zlato nebo kupovat diamanty, asi si v Jewelry Quarter neužijete moc legrace. Na druhou stranu je to pěkná čtvrť nízkých domků, zcela odlišná od jakékoliv jiné části města. Můžete zajít také do muzea, ale pozor, v neděli a v pondělí je zavřeno.

The Jewelry Quarter is a part of the „European Route of Industrial Heritage“ and there are over 500 jewelry stores in this area, so if you’re not willing to sell some gold or buy diamonds, you’re probably not going to have as much fun as you could. On the other hand it’s a nice quarter of cute small houses, completely different from any other part of the city. You can also visit a Jewelry Quarter Museum but be aware that it’s closed on Sunday and Monday.


 4) Gas Street Basin

Oblast, ve které se setkává Birmingham Canal a BNC Main Line, trochu připomíná amsterdamské kanály, i když v mnohem menším měřítku. I když je nedaleko od centra, najdete tu hospůdky a důchodce krmící kachny, a panuje tu tak klidná atmosféra, že máte pocit, jako byste se najednou ocitli tak daleko od milionu obyvatel, kteří v Birminghamu žijí, jak je to jen možné. Procházku po břehu můžete zakončit (nebo začít) u budovy nazvané „The Mailbox“, ve které kromě nákupního centra sídlí i BBC. 

When you enter the canal basin area where the Birmingham Canal meets the BNC Main Line, it feels and looks a bit like a little Amsterdam. Although it is not far from the city center, you can find little pubs and people feeding ducks here and the peaceful atmosphere makes you feel like you’re as far from all the people living in Birmingham as possible. You can end (or start) your walk along the canals near The Mailbox, which is not only a shopping center but also the base of BBC Birmingham.


5) Victoria Square

Takové typické náměstí s historickými budovami, které nemůže chybět v žádném městě. Najdete tu Town Hall a Birmingham Museum & Art Gallery a můžete se na něm zastavit cestou ze Selfridges směrem ke knihovně nebo kanálům. Já jsem se na něm ocitla za jeden den aspoň pětkrát J

A typical square with historical buildings that every city has to have. You can stop here when walking from Selfridges to the library or the canals and admire the Town Hall and Birmingham Museum & Art Gallery. I’d walked past this square at least five times when I was there so you can’t miss it J.

 

Poslední hodinu a půl před odjezdem autobusu jsem strávila na nádraží, protože už jsem nepřišla na to, co dalšího by bylo k vidění. Je to pěkné město, ale jeden den vám bude na návštěvu určitě stačit, haha.

I spent the last hour and a half waiting for my bus at the coach station because there was nothing else to see or visit. It's a nice city but I think one day in Birmingham is enough if you're planning to go there, haha.RELATED POSTS: