Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

Jednodenní výlet z Las Vegas: Valley of Fire je nenápadným pokladem Nevady

I want to read the post in English

Valley of Fire je sice nedaleko od Las Vegas, většinu návštěvníků ale láká populárnější Death Valley a málokdo se vydá směrem na sever do Ohnivého údolí. Pro vás je to ale výhoda, nemusíte se bát, že v parku bude přelidněno, a nádherné výhledy můžete mít sami pro sebe.


valleyoffire_blog_07


My jsme se sem dostali trochu oklikou, protože jsme přijížděli v pozdním odpoledni z NP Zion, z Las Vegas je to ale jen hodinu jízdy a můžete se najednou ocitnout v krajině, kterou tisíciletí vytvarovala do fascinujících oblouků a tvarů.


valleyoffire_blog_01


Kdy navštívit Valley of Fire?

Valley of Fire, tedy Údolí ohně, nemá své jméno náhodou. Neuvěřitelně červené a oranžové skály se při západu slunce zbarví do sytě rudé a nabídnou nádhernou podívanou. Za nejlepšími záběry se sem tedy určitě vydejte v pozdním odpoledni, abyste si v zpadajícím sluníčku užili ty nejkrásnějí vyhlídky.


valleyoffire_blog_09.


Co dělat ve Valley of Fire?

Podle toho, kolik času v parku plánujete strávit, můžete vybírat z mnoha trailů. Valley of Fire stihnete projet za jedno odpoledne (a určitě to stačí), pokud vám to časové možnosti dovolí, můžete traily procházet i několik dní.

Navštívit můžete některé z nejznámějších skalních útvarů, Fire Wave, White Domes, Elephant Rock nebo Pink Canyon, ale upřímně, kamkoliv po klikatých cestách vyjedete a vydáte se na krátkou procházku mezi skály, najdete samou krásu.

Kamkoli vyrazíte, berte s sebou foťák, nebo alespoň mobil, při západu slunce kreslí na skály a krajina se rychle mění, budete si to chtít pamatovat.

A hlavně, užijte si tu jízdu. Asfalt je tu na silnicích položený jako nový koberec, dokonalý v každé zatáčce, a pokud sem přijdete mimo hlavní sezónu, nepotkáte téměř žádná auta, tak se pořádně projeďte. :)


valleyoffire_blog_18


Platí ve Valley of Fire Annual Pass? A další důležitosti

Valley of Fire je státní park, ne národní, proto i ti, kdo jsou vybavení Annual Passem, budou při vjezdu muset vytáhnout peněženku. Annual Pass platí jenom v národních parcích, do Valley of Fire je vstupné 10 dolarů (nebo 20, pokud tady plánujete strávit noc a kempovat).

Než sluníčko úplně zapadlo, měli jsme jen pár hodin na projetí parku a upřímně si myslím, že jedno odpoledne stačí, abyste si park užili dosyta, pokud se nechystáte na delší hike. Je to ale určitě příjemné místo na kempování nebo relax po dlouhé jízdě, takže pokud vám to plán roadtripu dovolí, klidně si tu naplánujte celodenní program.

Dobrou zprávu mám i pro ty, kdo cestují se psem. Ve Valley of Fire jsou psi povolení, můžete ho bez obav vzít s sebou kamkoli po parku, stačí, aby byl na vodítku.


valleyoffire_blog_16


PIN IT FOR LATER

Valley of FireRELATED POSTS: