Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

Guinness Storehouse Story

Jak už jsem psala minule, na prohlídku do pivovaru jsme se těšili opravdu hodně. A protože byla skvělá, zaslouží si trochu rozepsat :).

Že jste blízko, poznáte celkem snadno. V celé ulici jsou budovy různých výšek, barev a velikostí, ale jedno mají společné, nápis Guinness. Jen z procházky po ulici na vás dýchne atmosféra pivovaru a pochopíte, jak velkou ikonou tohle irské pivo je.

As I've already said, we were really looking forward to visiting Guinness storehouse. And because the tour was amazing, it deserves its own post :).

It’s easy to know that you’re close. There are buildings of different heights, sizes and colours but what they have in common is a huge Guinness sign on each one of them. Just by walking through that street you’ll easily understand how iconic this Irish beer is.


Prohlídka pivovaru začíná a končí v obchodu se suvenýry, kde má (pochopitelně) všechno logo Guinness a můžete odsud odejít s nově vybaveným šatníkem, kuchyní, ale i golfovou výbavou. Pokračuje se přes představení základních surovin a výrobu piva a druhy, které najdete v portfoliu značky. Celý storehouse, ve kterém prohlídka probíhá, je velmi prostorný, a tak máte u každé informace a videa možnost se zastavit, aniž byste se museli před obrazovkou s někým mačkat. Taky se nám líbil způsob, jakým je prohlídka zorganizovaná. Projdete pět pater, ale šipky nebo zaměstnanci vás naviguji tak, abyste měli jistotu, že jste nic nevynechali.

The tour starts and ends in the souvenir shop (smart!) where everything has a Guinness logo (obviously) and you can basically get a new wardrobe, kitchen and golf equipment there. It continues by introducing the main ingredients, how the beer is made and what kinds of beer the brand has in its portfolio. The storehouse, where the tour takes place, is really big so you have enough space and time to stop as often as you want to read all the information and see videos, without it being crowded. We also really liked the way the tour is organized. The building has 6 storeys but there are either arrows or people to show you the right direction and you can be sure you didn’t miss any part of the tour.Prohlédli jsme si i Guinness World of Advertising, kde byly představeny nejslavnější kampaně a příběh loga, a měli jsme dokonce i "tasting session". Ta probíhala ve dvou místnostech, které jsou oddělené od zbytku prohlídky tunelem, takže jsme samozřejmě cestou vtipkovali o tom, jak je Guinness opravdu světlo na konci tunelu. V první místnosti jsme se dozvěděli ještě něco málo o Guinnessu a o surovinách, ke kterým jsme mohli přivonět. Aroma vycházelo jako pára z bílých sloupů a celý pokoj vypadal jako z návratu do budoucnosti. Dostali jsme mini skleničky na ochutnávku a přesunuli se do druhého pokoje. Ten byl zařízený jako naprostý protiklad, s vybavením z osmnáctého století, kdy pivovar vznikal. Dozvěděli jsme se, jak pivo ochutnat, jakých chutí si všímat a něco málo o jeho zakladatelích.  

We walked through the Guinness World of Advertising, where we could see the best ads and read more about the origin of the logo and we even had a tasting session. It took place in two separate rooms and we had to go through a tunnel that separates them from the rest of the tour, so we were obviously joking about how Guinness is the light at the end of the tunnel. We learned more about Guinness and ingredients that we could even smell. The aroma was steaming from white poles in the middle of the room and the whole space looked like from Back to the Future. We got some mini glasses to taste the beer and the whole group moved to the next room. This room was a complete opposite, evoking the 18th century, when the brewery was established. We learned the proper way to taste Guinness, what flavours to notice and a bit more about its founders.


Potom jsme se vrátili zpět do hlavního prostoru prohlídky a mířili jsme přes ukázky tradiční výroby sudů k závěru prohlídky. A ta je kde jinde, než v baru. Stejně jako Heineken, iGuinness má svůj „sky bar“, kde jsme využili vouchery, které dostanete ke vstupence, k pořízení piva. Užili jsme si výhled na Dublin na jedné straně a hory na té druhé, dopili jsme a pak už nás čas odletu přesvědčil, že je čas nasednout do výtahu, sjet zpátky do prvního patra, naposledy se ohlédnout za pivovarem a vydat se na cestu zpět do centra. 

After that, we returned back to the main space, went to see a small exhibition about how casks were originally made and we were slowly getting to the end of the tour. And where else could a beer tour end than in a bar. Guinness, as well as Heineken, has its own sky bar, where we could use our vouchers for a free beer we got with our tickets. We enjoyed the view over Dublin on one side and mountains on the other, drank our beer and after that, considering the time of our flight back, we decided to walk back to the city centre.


RELATED POSTS: