Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

Washington D.C.

Už zítra večer se chystám (trochu oklikou Liverpool - Manchester - Brusel - Praha - Česká Třebová) domů, takže se logicky nabízí připomenout si fotky z Washingtonu, haha. Tři týdny jsem trávila na jazykovém pobytu v NYC a protože škola nabízela různé víkendové výlety, Washington D.C. se nabízel jako město, kde bude k obhlédnutí muzeí a památníků víkend stačit tak akorát.

Nedá se říct, že by americké hlavní město bylo alespoň z poloviny tak ohromující jako New York, na druhou stranu má svoji atmosféru a drží si unikátní architektonický styl. Největší dojem na mě asi udělal kontrast perfektně střižených zelených trávníků s majestátními bílými budovami, to je obrázek, který mi z celého pobytu zůstane v paměti asi už napořád. Byl to moc fajn výlet na pár dní, za které jsme stihli vidět všechny nejznámější památníky, budovy i muzea a galerie, pokochat se americkými vlajkami na každém kroku a pak zase hurá zpět do školy. Za mě Washington určitě stojí za návštěvu a je to město, které by se při návštěvě Ameriky asi nemělo vynechat, ale neplánujte si tam týdenní pobyt, víkend stačí (alespoň pro mě) :). A co si myslíte o Washingtonu vy?


I'm going home tomorrow (I've chosen the most logical route Liverpool - Manchester - Brussels - Prague - home) which means it's the perfect time for an American throwback, haha. I spent three weeks in NYC attending a language course and the students had an opportunity to go on various short trips. Washington D.C. was an obvious choice for me because it's kind of a must-see and at the same time weekend should be enough to see all the monuments and museums.

I can't say that I was as amazed by the American capital as I was with New York, however, it has both unique atmosphere and architecture. And I was especially amazed by the contrast of green lawns and white buildings, there's something really special about that. It was a great trip for a couple days and we managed to see all the sights, museums, galleries, the White House, Capitol, American flags everywhere. For me, visiting Washington was definitely worth it and it is a city you shouldn't miss in America, but I would suggest not to plan a week long vacation there. A weekend is enough, at least for me :). And what do you think about Washington?

RELATED POSTS: