Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

Quick Guide to Danang

Už minule jsme Danang představovali jako vietnamské město, které je škoda přeskočit. Co tu dělat, kde se najíst, kde bydlet a jak se sem dostat? Pojďme na to. :)

In the last post we've already said Danang should not be skipped when visiting Vietnam. But what to see, where to eat and how to get here? Well, let's have a look! :)

Jak se tam dostat / Getting there

Letiště v Danangu je často využívané jako výchozí bod pro cestování po středním Vietnamu a vzhledem ke vzdálenostem, které musíte překonat, ať už vyrážíte ze severu nebo jihu země, je letadlo nejjednodušší a časově nejefektivnější variantou, i když je samozřejmě většinou dražší než autobus nebo vlak. Vyplatí se ale sledovat stránky aerolinek, například VietJetAir má na vnitrostátní lety často zajímavé akce.

The airport in Danang is used as a starting point for travelling around Central Vietnam and considering the distance you need to overcome in order to get here from both North and South, the plane is the easiest and most time effective way to get here. Although it’s not the cheapest option, it is good to check the prices from time to time, e.g. VietJetAir often offers good deals on domestic flights.Kde se ubytovat / Where to stay

Informace o všech ubytováních, které jsme ve Vietnamu vyzkoušeli, najdete v samostatném článku i s podrobnějším popisem, v Danangu ale nedáme dopustit na Raon Danang Beach - pěkný, čistý hotel za skvělou cenu, kde nás navíc upgradovali do pokoje s výhledem na moře, byla skvělá volba a můžeme ho jedině doporučit!

You’ll find all the information about the places we’ve stayed in in a separate post but let’s just say for Danang we can’t recommend the Raon Danang Beach enough. It’s a nice, clean hotel for an amazing price where we were upgraded for free to a room with sea view, I don’t know what more you could possibly want from life :). It was a great choice, definitely, check it out if you’re planning to go to Danang.


Co vidět / What to see

Danang je skvělý na půldenní nebo celodenní výlety do okolí, ty tři nejlepší najdete v tomto článku

I samotné město ale stojí za trochu času. Zajímavá je novogotická katedrála natřená na příjemnou růžovou - nemůžete ji samozřejmě srovnávat s evropskými katedrálami, proti těm je to spíš kostelík, ale je milou zastávkou při prohlídce města. Dominantou je Dračí most, který večer svítí různými barvami a o víkendu dokonce plive oheň. 

Danang is amazing for half-day or day trips and you can read the top three in this post.

However, the city itself deserves your attention as well. The neo-gothic cathedral, which is pink, is very cute - of course, you can’t compare it to the cathedrals in Europe, if you’d put it next to them it’s rather a church, but it’s a really nice stop while walking around the city centre. The Dragon Bridge is a dominant feature of the city, which shines with different colours in the evening and on the weekends it spits fire and water.Pokud překročíte tento nebo kterýkoliv jiný most a budete pokračovat směrem na východ, dojdete k dlouhé písečné pláži My Khe, kterou Forbes dokonce označil za jednu z nejkrásnějších na světě. Podél ní se můžete projít nebo proběhnout po dlouhé promenádě, je tu dokonce i malá venkovní posilovna a také mnoho restaurací, kam si můžete zajít na čerstvé ryby nebo plody moře.

If you cross this or any other bridge and continue east, you’ll get to a long sandy My Khe beach, which was even mentioned by Forbes as one of the best beaches in the world. You can walk or run along it, there’s a long promenade with a small outdoor gym and also with many restaurants offering fresh fish and seafood.Kde se najíst / Where to eat

V Danangu je opravdu nepřeberné množství restaurací, takže z těch, které jsme navštívili, doporučíme rychlý mix - jednu vietnamskou, jednu japonskou a jednu italskou. A jako bonus i kavárnu.

There are many restaurants in Danang so just to recommend a mix of those we visited and liked we’ll mention one Vietnamese, one Japanese, one Italian and a coffee place as a bonus :).

Nuong Cay Hong Ang (19 Phan Tu, My An)

V Danangu jsme otestovali různá místa (vybírali jsme jednoduše podle míry hladu a sympatií) a tahle restaurace “na rožku” u nás vyhrává nejen naprosto dokonalým hovězím, výborně dochucenými jídly, ale i příjemnou obsluhou, se kterou jsme dali dohromady znakovou řečí všechno, co jsme potřebovali a byl to jeden z nejzábavnějších večerů s lahvovým Larue za 10k dongů vůbec.

We tested a few places in Danang (chosen purely based on hunger and sympathy) and this restaurant wins not just because of the perfect beef we tasted and perfectly seasoned food but also because of the kind staff, most waiters didn’t know any English but we managed to order everything we wanted using our legs and hands. Add a few bottles of Laure that cost 0,40€ and you have one of the best evenings in Vietnam right here.

Dasushi (158 Phan Chau Trinh)

Stane se vám někdy, že jen tak jdete a najednou dostanete chuť na sushi? To byl přesně náš případ, když se ze tmy vynořila světla Dasushi - vyladěný exteriér dával zdálky tušit, že to asi bude dražší, než naše běžná večeře. Proto jsme byli naprosto v šoku, když jsme zjistili, že za 6 kousků maki s avokádem zaplatíme jen 26k dongů a tak jsme si objednali trochu hostinu :). Nemáme co dodat, všechno bylo naprosto skvělé!

We were just walking around Danang and were really in the mood for some sushi, when Dasushi appeared on a crossroad - a nice exterior made us think it will probably be more expensive than our average dinner, which is why we were completely shocked when we found out 6 pieces of avocado maki cost 26k dongs. Since other meals were priced equally great, we ordered a bit of a feast :). There’s nothing to add really, it was all delicious!


L’Italiano (30 An Thuong)

Malá restaurace, shodou okolností kousek od našeho hotelu, je kouskem ryzí Itálie uprostřed Vietnamu a jestli máte chuť na špičkovou pizzu, těstoviny a skleničku vína, je to přesně místo pro vás. My jsme si pochutnali ještě na bruschettě, která byla naprosto dokonalá a celá večeře nás nestála ani 300k dongů.

A small restaurant, coincidentally very close to our hotel is a piece of Italy in the middle of Vietnam and if you’re in the mood for delicious pizza, great pasta and a glass of wine, this is a place for you. We also had a bruschetta, which was absolutely perfect and the whole dinner cost less than 300k dongs.

Herbalist Café (91 Ung Van Khiem)

Moc milá kavárna, kam jsme vyrazili trochu snídat a trochu pracovat. Pohodlné židličky, WiFi, zásuvky a dobré jídlo i pití nám poskytly útočiště v deštivém dni a odcházeli jsme s výbornou náladou, kterou šířili majitelé. Doporučujeme zázvorový čaj, passion fruit džus, banana bread a brownies :).

A very sweet coffee shop where we went to have breakfast and work for a bit. Comfy chairs, good WiFi, sockets and great food and drinks made us feel very comfortable on a rainy day. The owners were spreading good vibes all over the place so when we left we were in a brilliant mood. Our recommendations from the menu would be ginger tea, passion fruit juice, banana bread and brownies :).RELATED POSTS: