Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

My Favourite Spots in Liverpool | 2

V Liverpoolu mi zbývá pár posledních měsíců, tak je čas na druhý díl o mých nejoblíbenějších místech tady, dokud kolem nich chodím :). Jestli jste ještě nečetli první část, podívejte se sem.

I will only stay in Liverpool for a few more months, so it’s time to talk about my favourite spots again :). If you haven’t read the first part, click here.

Liverpool Cathedral View

Minule jsem už o Liverpool Cathedral psala, dnes to ale bude víc o vyhlídkách, a tak vám jako první musím říct o výhledu z ní. Už podle toho, jak se majestátně tyčí nad všemi ostatními budovami, vás asi napadne, že z ní bude vidět daleko. Vstup stojí £5 a nahoře se můžete procházet, jak dlouho chcete. Jedinou malou nevýhodou je, že se musíte koukat skrz “okýnka” ve věži, takže i když uvidíte hodně, pokud neprostrčíte hlavu skrz (nedoporučuji), bude to trochu limitovaný výhled. 

I’ve mentioned both cathedrals in my last post, but it will be more about the views today. So the first view I have to mention is the one from the top of the Liverpool Cathedral. Since it’s higher than any other building in the city, you might have already guessed that the view will be pretty epic. And you’re right. For £5 you can stay up there for as long as you want and you get to see the inside of the cathedral as well when you’re making your way to the top. The only down side is that you have to look through the “windows” so although you will see a lot, if you don’t squeeze your head into the window (not recommended), the view will be slightly limited.

Liverpool Football Club

Když přijde na diskuzi Everton vs. Liverpool, nemám úplně favorita (i když po tom, co jsme se byli podívat na zápas Everton - West Bromwich to vypadá, že fandit jim musí být někdy fakt za trest). Ale jestli si chcete jít prohlédnout nějaký liverpoolský fotbalový stadion, přikláním se k FC Liverpool, běžte určitě na Anfield. V kabině domácích jsou navzdory modernímu stadionu stále stejné dřevěné lavice, jako před sto lety, a historie z nich jen dýchá. V současné době prochází stadion rekonstrukcí, která navýší jeho kapacitu… takže bude brzy ještě velkolepější. Vstupne na prohlídku se pohybuje kolem £13. 

I couldn’t choose Everton or Liverpool when it comes to deciding which team I like more (although after we went to see the Everton - West Bromwich match, I really felt sorry for Everton fans). However, if you want to see a football stadium in Liverpool, go to Anfield. You can really feel the history around you when you enter the stadium. You’ll hear stories about why the Liverpool football players sit on the same wooden benches as they did hundred years ago and much more. The stadium is now undergoing renovations which means it will be even more spectacular very soon. The stadium tour costs around £13. 

image
Radio City Tower

Radio City Tower je přímo v centru města a vstupné je, stejně jako na první zmiňovanou vyhlídku, také £5. Výhodou Radio Tower jsou prosklená okna po celém obvodu věže, která nabízí panoramatický výhled na město. Vidíte krásně obě katedrály a budovy v centru města máte jako na dlani. Na druhou stranu není tak vysoko položená, jako katedrála, takže výhled je zase trošku jiný (ale rozhodně ne horší, my jsme dohlédli až k mé kanceláři, kam jezdím víc než hodinu autobusem). 

Radio City Tower is in the city centre and you’ll pay £5 as well to get to the top. The advantage of this view is that there are huge windows which enable panoramatic views, you will see both cathedrals and the buildings in the city centre are more detailed (logical, you are closer to them). On the other hand it’s not as high as the cathedral which means the view will be different (but it won’t be worse, we could see my office from the tower and it’s quite far from the city centre).

Liverpool Waterfront

Doky a nábřeží jsou asi nejhezčí oblast Liverpoolu. Voda, moderní architektura, která kontrastuje s historickými budovami, hospůdky s lavičkami k posezení venku… Najdete tu také různá muzea - od Tate Modern přes Museum of Liverpool, Open Eye Gallery až po International Slavery Museum. Do většiny muzeí je vstup zdarma (a je jich tu opravdu spousta, tak o nich zase příště), takže na propršený anglický den je to ideální aktivita. Navíc, jestli něco Angličané opravdu umí, pak je to vytvářet poutavé výstavy. Jo a abych nezapomněla, po nábřeží od minulého roku také kráčejí Beatles, tak se vydejte hledat jejich sochy.

I personally think that the docks and the pier are the best parts of Liverpool. The water, the modern architecture and older buildings standing next to each other, pubs with tables outside… There are also quite a few museums, e.g. Tate Modern, Museum of Liverpool or International Slavery Museum. There’s a free entry to most of them, which makes it a perfect activity for a rainy day. Plus, if there’s one thing English people know how to do, it’s interesting and interactive museum exhibitions. And don’t forget to search for the statue of The Beatles, who are walking towards the river.


Everton Park

Kdybych měla vybrat jeden park, bude to tento. Na první pohled celkem nenápadný a obyčejný, ale při bližším prozkoumání v něm objevíte výhled na celé město. Jestli je nějaké místo, odkud je pozorování západu slunce nad městem nejlepší, pak je to Everton Park. Navíc není příliš daleko od centra, dostanete se tam buď trochu delší procházkou (20-30 min) nebo se svezte pár zastávek autobusem.

If I had to choose one park, I’ll choose this one. At first it looks like a regular park but if you go further, you’ll discover a viewing point. If there’s a place to watch the sunset from, it’s the Everton Park. It’s also not too far from the city centre, so you can either walk there or take the bus, it’s just a few stops.V Liverpoolu najdete prostě všechno… kulturu, sport, architekturu, dobré jídlo… Ale o tom někdy příště, tak se sem zase přijďte podívat :). A abych nezapomněla, objevila jsem skvělou stránku postcard.travel, kde si můžete vytvářet plány a mapy na výlety, a mě to ohromně baví. Myslím, že je super všechny místa vidět hned na mapě, takže jich od teď na blogu budete potkávat víc. Můžete si taky vytvořit svůj vlastní profil a plánovat výlety online nebo využít plán, který dal někdo dohromady před vámi. Pro mě, jako člověka, který miluje seznamy a plánování, je to skvělá stránka, tak třeba se vám bude taky hodit :).

This city has everything… culture, sport, architecture, good food (more on this later). So come back for more  :)

And I also wanted to mention a great website that I discovered not long ago, it's called  postcard.travel and it helps to plan your trip. I think it's very useful to see all the places on the map and it helps with planning a lot, so you'll see more of those on the blog from now on. It's also possible to create your own profile and put together travel plans and trips, which for me, as a list-making person, is a life saver haha. 

RELATED POSTS: