Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

Cote d'Azur

Nice je pro mě francouzská perla. Voda tak modrá, že jsem tomu ani ke konci pobytu nevěřila (i když  v květnu byla pořád ještě dost studená), palmy, léto, bezstarostná atmosféra, francouzské sýry a víno...

Na poslední chvíli jsme přebookovali hotel a vyměnili ten původní za malý hotýlek se snídaní v ulici s výhledem na moře a ten pocit, když jsme vyšli ze dveří, zatočili a už z dálky viděli palmy a vodu, byl k nezaplacení. V centru, kam se dá dojít po promenádě nebo ulicemi mezi domy, čeká nepřeberné množství barů a restaurací. Z těch, co jsme stihli vyzkoušet se nám nejvíc líbil Restaurant Barracuda, kam jsme opakovaně chodili na ty nejlepší těstoviny, vína a dezerty pod sluncem.

Když jsme cestu plánovali, uvažovali jsme i o ubytování v Cannes a nakonec se Nice ukázalo jako nejlepší možná volba. v Cannes jsme strávili jeden den a ještě to bylo možná zbytečně moc času, pokud není festival, je to jen přímořské město s červeným kobercem. Navíc byla mezi městy poměrně levná a frekventovaná autobusová doprava, takže nebyl problém vyjet na obě strany, jak do Monaka nebo Eze na vyhlídku, tak do Cannes nebo Antibes.


  RELATED POSTS: