Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

Parisian food

Protože jídlo je důležitou součástí každého mého výletu, zaslouží si speciální pozornost pařížské kavárny a restaurace. I když za víkend se Paříží rozhodně neprojíte, tady je alespoň pár míst, která jsem si oblíbila a kde rozhodně stojí za to nějaké peníze utratit.

Since food is an important part of all my trips, especially the cafés and restaurants in Paris deserve more attention and a separate post! And although a weekend in Paris is definitely not enough to try all the great places, I've managed to put together a list of my absolute favourites that you can't go wrong with!

Angelina (226 Rue de Rivoli)

A začít můžeme zrovna tím nejlepším. O tomhle místě, kde se za nenápadnou výlohou ukrývá absolutní království horké čokolády a dezertů, jsem se dočetla v mnoha "best-of" článcích a všechny měly pravdu. I když za pití a sladkosti zaplatíte víc, než by bylo asi nutné, horká čokoláda byla ta nejlepší, kterou jsem kdy pila, a ledová káva stejně tak. Navzdory luxusnímu prostředí nemají vůbec problém s objednáním dezertů, které pak sdílí celý stůl a ochotně nosí víc lžiček (je to drobnost, ale potěší), takže jsme ochutnávaly všechny všechno a hladinu cukru jsme měly pořádně vysokou ještě minimálně další den.

Let's start with my absolute favourite. I've read about Angelina while going through many "best-of" posts about food in Paris and they were right. Behind the doors of this café is a land of hot chocolate and desserts. Although it is more on the pricey side, it is definitely worth it since it will be the best hot chocolate you'll ever have! Everyone is also very kind and will do anything to make you feel welcomed.

Fuxia (51 Rue des Martyrs)

Až zpětně jsem zjistila, že Fuxia je celý řetězec restaurací a pod tento název patří v Paříži tři. My jsme vyzkoušely (zcela náhodně, hlad a déšť nás donutily výběr uspíšit) restauraci kousek od hotelu s tím, že si objednáme těstoviny a krémové rizoto. A to jídlo... jsem snědla tak rychle, že jsem ani nestihla myslet na to, že bych měla nějak zdokumentovat to nebe na talíři pro někoho dalšího. Takže pokud to ještě není úplně jasné, musíte tam jít! :)

Fuxia is a chain of three restaurants in Paris, which I didn't know prior to our visit and we went to the one which was near our hotel and opted for some pasta and risotto. It was so delicious I completely forgot to take pictures so you'll have to trust me, haha. But I definitely recommend this place! 

Cafe Pouchkine (2 rue des Francs-Bourgeois)

Cafe Pouchkine je v Paříži také na několika adresách. My jsme na něj narazily náhodou při procházce z Place des Vosges zpět ke stanici metra a protože už jsme neměly moc času a potřebovaly se vrátit zpět do hotelu a odjet na letiště, vzaly jsme si makronky a karamelové lanýže s sebou. A byly to ty nejlepší makronky a lanýže na světě a to už jsem makronek "pár" snědla. Rozhodně už teď vím, že na makronky se nebude chodit do Ladureé, ale do ruské kavárny, haha (a další plus - za stejnou cenu si jich tady koupíte přibližně dvakrát tolik).

Cafe Pouchkine can also be found in different parts of Paris and we stumbled upon this one by accident as well when we were walking from Place des Vosges back to the metro station. Since we didn't have enough time to eat inside, we bought some truffles and macaroons to eat on our way to the airport. And I must admit, I think these were the best macaroons ever! So from now on, I'll probably buy them here instead of Ladureé (on the plus side, you can buy twice the amount here for the same price haha).


Flunch (1-3 Rue Caulaincourt)

Flunch je místo, kde se najíte na stejném principu, jako třeba v Ikea. Není to rozhodně luxusní restaurace, ale za 15€ dáte hlavní jídlo, pití a třeba i dezert. Chodily jsme sem na oběd už při minulé návštěvě a protože stravování v Paříži opravdu není nejlevnější, Flunch je skvělé místo, kde ušetříte a rychle se najíte. Pro nás bylo plus i to, že se jídlo vybírá očima, takže na rozdíl od věčného napětí, když vejdete do restaurace, kde jste nikdy předtím nebyli, a risknete něco z jídelníčku, tady si vezmete tác, vyberete si na co máte chuť, do misek si můžete namixovat ovoce i zeleninu. A dobrá zpráva pro milovníky příloh - ty jsou až za pokladnami, takže si můžete doplnit talíř kolikrát se vám zachce. 

Flunch is a great place to eat if you want good food for a reasonable price and it's quite similar to Ikea's restaurants. We like it especially because it's fast, you can decide what you're putting on your plate instead of ordering something from the menu and waiting to see what it is you actually ordered when you're visiting a place you've never visited before. Take it as a recommendations for the days when you just don't want to search for a restaurant, go through the menu and think about it too much ;). 

Asi není tak těžké uhodnout, že jídlo je poměrně velká položka v rozpočtu každé mé dovolené, takže pokud máte místa, kam se jít v Paříži najíst, kdybych se tam zase někdy vracela, sem s nimi! :)

It's probably easy to guess that food is quite a big part of my budget when I'm away so let me know what your favourite places in Paris are, I'd love to add them to my list and try them when I'm back! :)RELATED POSTS: