Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

48 hodin v L.A. aneb nejlepší výhled je zadarmo, nejlepší jídlo indické a i ten nejhorší hotel stojí peníze

I want to read this in English

Naposledy jsme byli ve velkém městě, když jsme v hotelu vonícím novotou a sny o velkých výhrách vysypávali písek z oblečení a přepírali ponožky v umyvadle. Indicie napoví, že to bylo v Las Vegas a od té doby jsme toho viděli a zažili tolik, že nám připadalo, jako kdybychom mrakodrapy a dopravní zácpy neviděli několik měsíců.


_35A3819_blog


Když jsme se z Palm Springs (trochu neplánované odbočky cestou z Joshua Tree, o kterém jsme už psali tady) probojovali zdánlivě nekonečnou kolonou na okraj Beverly Hills, začalo nové dobrodružství, a to hledání hotelu, který jsme cestou zabookovali.

Nejdřív jsme ho nemohli najít, protože jsme hledali hotel, ne dům s cedulí “Zákaz vstupu, soukromý pozemek” (pro představu jsem si půjčila fotku z jejich stránek, akorát že obrovský nápis s názvem hotelu si tam dodali asi v malování). 


hotel los angeles


Na bookingu slibovali možnost parkování v garážích, pokoje vypadaly asi jako každý druhý motel, a protože jsme se snažili najít kompromis mezi nízkou cenou (v měřítkách L.A., takže i tak nás 2 noci v ubytování, za které bychom nedali ani pětistovku, stály skoro 4 000 Kč) a dobrou dostupností všeho, co chceme v L.A. vidět.

I když se kluci, kteří to měli na povel, fakt snažili, k doporučení to není, byl to jeden z těch horších výběrů. Ale abychom se už dostali k těm lepším místům v Los Angeles, abych to zkrátila, na téhle adrese si pobyt nezamlouvejte. Teď už ho tedy nabízí spíš jako samostatné pokoje, ne jako hotel, ale podle fotky a adresy (West Olympic Boulevard 8757) ho najdete, tak ho nebookujte a teď k těm lepším zážitkům. :)


taj mahal latajmahal-la


První večer jsme si v nenápadné restauraci dali jedno z nejlepších jídel v Americe - indické. Ještě teď si občas vzpomenu na tu nesmírně příjemnou atmosféru a jídlo, které nám nadšeně nosili a my ho vděčně všechno spucovali, protože to prostě bylo fakticky výborný. Navíc po dvou týdnech téměř výhradně americké kuchyně, kterou jsme se snažili proložit jídlem ze supermarketů s co nejkratším možným seznamem ingrediencí, to bylo nebe a jestli takhle vypadá indické nebe, tak tam chci. 

Fotky jsem si zapůjčila z Googlu pro ilustraci, abyste věděli, kam se stavit, protože je to celkem nenápadné místo. My jsme přišli těsně před zavíračkou a byli jsme hrozně hladoví, takže nám focení vůbec nepřišlo na mysl.


_35A3914_blog


Po návratu na ubytování byl nejvyšší čas vymyslet, jak s dvěma dny v L.A. naložíme. Původně jsem chtěla věnovat jeden den návštěvě Universal Studios a vidět Harry Potter World, ale nakonec jsme po porovnání priorit, toho, co chceme v L.A. vidět a kolik stojí vstupenka (100 dolarů na osobu), upustili od mačkání se ve frontách na atrakce a raději objevovali L.A. celé dva dny.


_35A3859_blog


The tricky thing about travelling in L. A. is that you cannot possibly get anywhere without a car (well, technically you can but you don’t want to spend time in public transport if you are only spending a few days in the city) but it’s quite hard to find a parking that will cost you less than the car rental itself for the day.

I would say, especially in Downtown L.A. do not drive into the parking houses if you want to stay only during the day (not sure I would leave my car outside during the night, we didn’t need to), choose one of the concrete parking lot areas which are still quite expensive but definitely the cheaper option.

Co je v L.A. trochu chyták, je to, že bez auta se nedá nikam dostat, ale zároveň zaparkovat ho někde tak, že vám při placení neukápne slzička, je nadlidský výkon.

V Downtown L.A. jsme nakonec našli jako nejlepší možnost Athena Parking na Figuerora Street (je tam několik různých parkovišť, toto bylo nejlevnější) a jsem na sebe trochu pyšná, že jsem ho našla po paměti na Google Maps, protože jsme si (chytře) neudělali jedinou fotku, abychom ho pak mohli doporučit.


_35A3822_blog_35A3825_blog


Potom co se nám podařilo zaparkovat, jsme se vyrazili posilnit kávou do prvního Starbucksu, na který jsme narazili, a Pavel tady dostal při čekání na kafe vizitku a nabídku práce od pána, který viděl na stole foťák. Americký sen hned při příjezdu do L. A. :D 

Los Angeles si samozřejmě zaslouží detailnější itinerář, ale v rámci toho dnešního psaní o věcech, které byly největším zážitkem (ať už pozitivním, nebo negativním :D) doplníme ještě jedno perfektní místo, a to vyhlídku na Downtown úplně zadarmo.


_35A3838_blog


Nejdřív jsme tomu nevěřili, protože jsem tip našla náhodně jen na jednom webu při prolézání internetu ve snaze právě takové vychytávky nepřehlédnout. 

Vyhlídka je ze střechy City Hall, takže stačí opravdu přijít na radnici, projít přes bezpečnostní prohlídku (projdete rámem, zkontrolují batoh, klasika) a pak už se s vámi jen usměvavý úředník podělí o instrukce, jak se nahoru dostat, a můžete vyrazit. Pravděpodobně to není úplně všeobecně známé místo, bylo nás nahoře celkem 10, takže spousta prostoru podívat se ze všech stran. A jako bonus si cestou můžete prohlédnout i některé části radnice, no neberte to.


_35A3849_blog

_35A3852_blog


Tak příště detailněji o tom, co všechno vidět a kam se během první návštěvy Los Angeles podívat, až se cestování vrátí zase alespoň trochu do normálu.RELATED POSTS: