Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

Jak jsme se projedly Holandskem

První zastávka našeho holandského výletu byl Alkmaar, a protože do začátku sýrového trhu, který měl být hlavní atrakcí městečka, zbývalo ještě poměrně dost času, vydaly jsme se hledat snídani. Na první pohled celkem jednoduchý úkol nám zkomplikovala skutečnost, že před desátou ráno není v podstatě žádný obchod nebo kavárna otevřený. Když jsme se pomalu začaly vzdávat a prochodily celé centrum, objevily jsme takovou malou kavárnu Kowalski, která nás zachránila jak před hladem, tak před začínajícím deštěm.

 

Kromě hipster interiéru servírovali skvělé toasty i cheesecake, takže jsme se do chladného dopoledne nakupovat sýry vydaly nasnídané a zahřáté čajem, a to se vždycky počítá. Jestli se někdy v Alkmaaru ocitnete, určitě tam zajděte, shodly jsme se, že lepší cheesecake jsme fakt nikdy nejedly!

Většinu dne jsme strávily v Amsterdamu, kde jsme se kvůli opravdu hodně deštivému počasí věnovaly především indoor aktivitám, mezi které patřilo pojídání cupcakes, hamburgerů a pití Heinekenu.

První zastávkou byly Van ness cupcakes, na které jsem četla samou chválu už doma, a které při osobním setkání předčily všechna očekávání, na vynikající red velvet se nedá jen tak zapomenout. Pokud se tam ale vydáte, pozor, dá se platit jenom kartou.


Na večeři jsme se vydaly do TripAdvisorem doporučeného Belushi’s, který si dokonce vysloužil „Certificate of Excellence“, na hamburgery a nevím, jestli to bylo tím, že jsme si sedly promočené do tepla, nebo tím Heinekenem, co jsme měly předtím, ale byly výborné a i za poměrně rozumnou cenu (kolem 10€), takže nám po propršeném dni dost zlepšily náladu.


V sobotu už naštěstí nepršelo a tak jsme se rozhodly využít krásného počasí k prochození snad celého města a na jídlo tak nebyl moc čas. V rámci hledání něčeho rychlého jsme vyzkoušely „dutch pancakes“, na kterých nám asi nejvíc chutnal javorový sirup, ale jinak asi zůstaneme u klasických palačinek, a k pozdnímu obědu padla volba na párek v rohlíku, honosně označený jako „Real American Hotdog“, když ale chcete levně zahnat hlad, za 1,50 je to docela dobrý oběd J.

Večer jsme se znovu spolehly na TripAdvisor a rozhodly se pro italskou Buon Appetito, která je tak malá, že jsme ji málem přešly i s navigací. Když už jsme ji ale našly, najedly jsme se fakt královsky, kromě kuchaře, který minimálně jako Ital vypadá, tam pracuje sympatická servírka, se kterou jsme po chvíli hovoru zjistily, že je Polka, která žila už snad všude na světě a do Amsterdamu se dostala zkratkou Polsko - Praha - New York - Amsterdam a při obsluhování v restauraci čeká, jestli jí znovu vyřídí vízum do USA. Docela jsme ji obdivovaly.

Protože jsme se ten večer musely už odebrat na cestu domů, víc jsme toho sníst nestihly. Jestli tam ale objevíte nějaké další podniky, které stojí za to, určitě mi je napište, dobrého jídla není nikdy dost a co kdybych se tam ještě někdy náhodou vrátila J.

RELATED POSTS: