Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

Den v kubánském ráji: proč byste měli navštívit ostrov Cayo Levisa?

I want to read this post in English

Ve Viňalesu jsme si naplánovali tři noci, abychom stihli prozkoumat všechna nádherná místa, projet se na koních a přidat i jednodenní výlet na jeden z ostrůvků, které odsud nejsou vůbec daleko.

Volba nakonec padla na Cayo Levisa, malý ostrůvek vzdálený přibližně hodinu a půl cesty z Viňalesu, a těšili jsme se na klidný den na pláži. Výlet jsme kupovali v místním infocentru, kde vám rádi představí různé varianty - například na Levisu můžete jet, stejně jako my, na jeden den, nebo tu v jediném hotelu na ostrově (víc by se jich dost možná ani nevešlo, takže si užijete opravdu exkluzivní pobyt) strávit noc a bělostné pláže si užívat celé dva dny.

Protože jsme na Kubě měli naplánováno deset dní, jednodenní cesta zapadala do našeho plánu poznat z ostrova co nejvíc, tak akorát. Hotel navíc není z nejnovějších, takže pokud se pro noc na ostrově rozhodnete, počítejte s tím, že se nejedná o nový, supermoderní resort.


cayo levisa_blog_12


Ráno si pohodlně stihnete dát snídani (každý večer si navíc čas snídaně stejně domlouváte s domácími, takže není problém snídat o něco dřív) a připravit se na výjezd od infocentra.

Po příjezdu na ostrov následuje welcome drink v hotelu, informace o tom, co můžete podniknout (spoiler alert - plavat, opalovat se, šnorchlovat a odpočívat) a pak už se před vámi rozprostřou tři kilometry bílého písku omývané nádherně tyrkysovou vodou. 


cayo levisa_blog_28cayo levisa_blog_29


Když jsme na ostrov přijeli, poměrně foukalo, přeci jen je všude, kam dohlédnete, oceán, takže je dobré s touto možností počítat a přibalit něco na sebe. Nejdůležitější ale je zabalit opalovací krém a nenechat se zmást tím, že díky větru není takové teplo. Udělala jsem takovou hloupost jenom jednou a lýtka, která jsem si namazat zapomněla, budou na Cayo Levisa vzpomínat ještě hodně dlouho. Takže mazat, mazat, mazat.


cayo levisa_blog_26

cayo levisa_blog_25cayo levisa_blog_38


Levisa je korálový ostrov a pokud chcete, v hotelu každý den vyráží skupinka hostů potápět se k útesům, ke které se můžete přidat. My jsme si nakonec jen půjčili šnorchl, ale vzhledem k tomu, že voda je v blízkosti pláží mělká, moc jsme toho nenašnorchlovali. Raději ušetřené CUC utraťte za mojito na baru. :) 


cayo levisa_blog_31cayo levisa_blog_22

cayo levisa_blog_10

cayo levisa_blog_09cayo levisa_blog_17

cayo levisa_blog_41


Odpočinek na pláži u hotelu doporučujeme během dne proložit procházkou po okolí. Na pravou stranu od lehátek a slunečníků vede cestička podél moře, která vás zavede nejdřív k vodě tak tyrkysové a průzračné, že si budete připadat jako v bazénu, a když budete pokračovat ještě o něco dál lesíkem, dojdete na poměrně opuštěný cíp ostrova, kde potkáte maximálně jen pár dalších hostů a (dost pravděpodobně otevřený) beach bar.

V ceně výletu je taky oběd, kromě dostatku vody, svačiny, knížky a foťáku s sebou tedy opravdu nic nepotřebujete a zpátky do Viňalesu se vrátíte akorát včas na večeři, jednoduše perfektně načasovaný jednodenní výlet.PIN IT FOR LATER

cayo levisa ostrov janaintheworld.comRELATED POSTS: