Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

8 Favourite Travel Experiences of 2016

Vůbec nechápu, kam celý rok najednou zmizel, že za okny padá sníh a měla bych dělat plány na Silvestra. Na druhou stranu, výhodu ten konec roku taky má - můžete se ohlédnout zpátky na uplynulé měsíce, rekapitulovat, odškrtávat seznamy a tvořit nové. A protože byl pro mě letošní rok na zážitky bohatý, chtěla jsem si vzpomenout mimo jiné i na všechny cesty a výlety, které jsem měla možnost podniknout. Devět, které pro mě jsou něčím speciální, jsem vybrala do svého osobního "best of", tak si k nim se mnou uvařte čaj, dejte si cukroví a začtěte se :).

I don’t really know how it happened that the whole year is gone, I can see snow behind the window and should be making plans for the New Year’s weekend. On the other hand - the end of the year is a chance to look back, recap, tick things off the list and to create new lists. And since 2016 was extremely eventful, I wanted to remind myself of all the trips I had the chance to go on this year. I’ve put together nine of the most special ones and created a “best of” list so make a good cup of tea, find some sweets to eat and let’s get started :).


I. Dublin 

Řadit zážitky podle oblíbenosti nejde, takže půjdeme chronologicky. Únorová cesta do Dublinu byla nečekaně rychle splněným plánem po tom, co Ryanair vyhlásil akci na letenky za libru. Utratili jsme 120,- za dvě zpáteční a na 24 hodin se s Pavlem ocitli v irském hlavním městě. Dublin nás okouzlil zimní atmosférou, irskými hospodami, vůní knihovny a Guinnesem lepším, než jinde na světě. 

I can’t go from the least special to the most special one because all of them were equally amazing so let’s take it chronologically. I really wanted to go to Dublin but it was possible a lot sooner than I expected thanks to Ryanair and their plane tickets for a pound. So we spent £4 and were on our way to Dublin for 24 hours. The Irish capital totally blew us away with the atmosphere, Irish pubs, the smell of a library and Guinness better than anywhere in the world.II. Villa Tugendhat

Dlouho plánovaný rodinný výlet za kulturou se konečně zadařil o Velikonocích. Jak vila vypadá, vám napoví fotky, nepřipraví vás ale na genialitu a promyšlenost každého detailu, eleganci nábytku a atmosféru, která prostorem prostupuje. Vstupenky se musí kupovat opravdu s předstihem a není to nejlevnější památka, její návštěva stojí ale za každou minutu plánování a korunu utracenou za vstupné.

It was a trip we were planning for some time and we finally managed to visit Villa Tugendhat during the Easter break. You might have an idea about how the villa looks after looking at some pictures but no pictures make it justice. It’s pure genius, the thought that went into every detail is evident, the furniture is elegant yet practical and the atmosphere is unique. If you want to go inside, you have to buy tickets in advance and it’s not the cheapest sight but trust me, it’s worth every penny and every minute of planning.III. York

Nejlepší jsou přátelé, se kterými se vám dobře cestuje. Markéta si za mnou v dubnu přijela užít krásného počasí severní Anglie a kromě toho, že nám málem sežral racek piknik, jsme stihly i výlet do Yorku. Nádherné městečko se středověkou atmosférou nás hned na začátek pohostilo královskou snídaní, na kterou zcela upřímně vzpomínám úplně nejradši.

The best friends are those you can travel with. Marketa visited me in April to enjoy the marvelous weather of North England and besides a seagull almost joining our picnic, we managed to go to York. It’s a beautiful town with medieval amosphere and we were greeted by a delicious breakfast, which is honestly my favourite memory from the trip haha.Londýn je láska na celý život, to je jednou jasné. Vracím se tam při každé příležitosti, která se naskytne, na svoje nejoblíbenější místa a za lidmi, kteří každou návštěvu dělají ještě lepší. Tohle město bude speciální, i kdybych tam jela třeba po stopadesáté. 

Once you fall in love with London, it’s forever, that’s for sure. I try to go back every time I have a chance, to revisit my favourite places and to see the people who make every visit even better. This city will be special for me, even if I go there hundred times.V. Edinburgh

První návštěva Skotska by se bez Edinburghu neobešla a v porovnání s Glasgow vyhrál souboj měst na celé čáře. Na sourozenecké výpravě jsme důkladně prozkoumali odkazy na Harryho Pottera (nadšení z mé strany bylo podstatně větší), poslechli si vytrvalé dudáky, snažili se porozumět skotské angličtině a nakonec jsme to vzdali a šli do muzea zkoumat dinosaury.

The first ever trip to Scotland wouldn’t be complete without Edinburgh, which is, compared to Glasgow, definitely a favourite. It was a brother-and-sister trip so we explored all the places related to Harry Potter (I was a lot more enthusiastic about that), listened to the local musicians persistently playing bagpipe, tried to understand Scottish English and eventually gave up and went to a museum to admire dinosaurs.


VI. Mt. Saint Michael & Versailles

Na dovolené máme pokaždé denní plán takový, že by vydal pomalu na celý týden. Proto trochu podvádím a “top” zastávky mám dvě. Při příjezdu k Mt. Saint Michael jsem upřímně zase tak moc nečekala, o to větší bylo moje překvapení, když jsme ho jednu uličku po druhé objevovali. Druhým francouzským favoritem je Versailles, které nás naprosto nadchlo a rozhodně je považované za jeden z nejkrásnějších paláců světa právem.

When we go on holidays, we always end up exploring what would normally take a week in a day. Which means it’s really hard to pick just one stop from the whole trip, therefore I’m cheating and choosing two. When we arrived to Mt. Saint Michael, I wasn’t really expecting anything so imagine my surprise when we started exploring the area one street after another. We were absolutely blown away by the place! The second one is Versailles, which was breathtaking, beautiful and opulent, definitely one of the world’s best palaces.


VII. Barcelona

Barcelona mě lákala neskutečně dlouho. A když jednou u skleničky vína padlo, že bychom měly koupit letenky a jet, tak bylo jasné, že už se z toho nevykroutíme. Dvoudenní dámská jízda po Barceloně byla perfektní, ale určitě nestačila k tomu, abychom viděly všechno, takže doufám, že se sem ještě vrátím, tentokrát s doplněným vzděláním o Gaudím a španělské historii, abych mohla všechny ty architektonické skvosty ještě více docenit.

I wanted to go to Barcelona for so long that when we once agreed we should go over a glass of wine, it was clear it is happening no matter what. Our two-day girls trip was amazing but we definitely didn’t have enough time to see it all so I hope I’ll have a chance to go back one day, this time more educated about Gaudí and Spanish history to appreciate the architecture even more.


VIII. Dubai

Země kontrastů a neomezených možností, která vaše cestovatelské srdce chytne a už nepustí. Mrakodrapy v kontrastu se starým městem, neskutečné vodní fontány jako vzdor okolní poušti, tyrkysové moře a stín palem, to všechno jsou pro mě SAE. Dubaj je zážitek na celý život a místo, kam se prostě strašně moc budete chtít vrátit :).

A country of contrasts and limitless possibilities that will find a place in your hart and won’t let you forget about it. The skyscrapers contrast with the old town, incredible water fountains defy the desert which surrounds them, the turquoise sea and the palms, that’s what UAE means to me. Dubai is an experience of a lifetime and a place you’ll really, really want to come back to :).


A jaký je váš “nej” trip uplynulého roku? Byli jsme na stejném místě, i když ne spolu? Napište mi, hledám inspiraci pro další rok :).

And what’s your favourite trip of the year? Have we been to the same place? Let me know, I need some inspiration for the next year :).RELATED POSTS: