Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

Co dělat v Alicante? 8 míst, která si nemůžete nechat ujít

I want to read the post in English

Alicante je perfektně namixovanou kombinací pláže a moře, výhledů, historie i klidu. Za dva dny tu s trochou plánování stihnete vidět vše, na co si vzpomenete, a zároveň nemusíte nikam pospíchat. Tyhle místa si na seznam přidejte určitě a nezapomeňte je střídat s dlouhými snídaněmi, posezením u dvojky vína k obědu a pohodovou večeří, pěkně po španělsku.


Castell de la Santa Bàrbara

Hned po snídani jsme náš první den začali výšlapem k hradu. Castell de la Santa Bárbara dohlíží už od devátého století na město ze skály (ale našly se tu dokonce i artefakty pocházející z doby bronzové) a když zvednete oči od snídaně na terase, je vidět téměř z každé uličky.


alicante_blog_06alicante_blog_11


Od pláže Postiguet sem vede výtah za necelá 3 eura, ale pokud se na cestu nevydáte v pravé poledne a jste připravení na přibližně čtyřicetiminutový výšlap, zkuste to pěšky, mnoho nádherných pohledů na město totiž čeká už cestou.

Vstup na hrad je zdarma, můžete prošmejdit všechna zákoutí, jak se vám zlíbí, a doporučujeme prohlédnout si i výstavu fotografií z historie a života v Alicante. Nabrat sílu můžete na nádvoří u malé kavárničky, nebo na jedné z laviček.


alicante_blog_05


Barrio de Santa Cruz

Na tuhle nádherně barevnou čtvrť jsme narazili náhodou cestou z hradu. Její úzké, klikaté uličky jsou nejstarší částí Alicante, tak si připravte foťák, ale snažte se splynout s klidem čtvrti. My jsme tu potkali jen několik místních a je správné, že pod okny nemají ruch, jako kdyby byli uprostřed turistické atrakce.


alicante_blog_19

alicante_blog_13

alicante_blog_17alicante_blog_18


Basilica de Santa Maria

Nejstarší kostel ve městě nemůžete cestou z nebo na hrad minout. Zastavte se tu na chvíli prohlédnout zdobný interiér (každý den mezi 11 a 12 hodinou dopoledne a večer mezi půl sedmou a osmou), a pokud si budete chtít na chvíli odpočinout, objednejte si kávu a posaďte se na židličky na náměstí, daleko od rušných ulic centra.


alicante_blog_04


Muzeum současného umění

Jestli vám v programu zbyde hodinka nebo dvě navíc, určitě zaklepejte na dveře Muzea současného umění. Nejen, že se tu můžete inspirovat díly moderních španělských umělců, i budova samotná si zaslouží obdiv. Je nejstarší světskou budovou ve městě a po rekonstrukci její interiér získal velmi současný kabát.

Celá kolekce čítá přes 800 děl, do výstavních prostor se jich ale vejde jen třetina. Vystavená díla se tak během roku mění a kolekce “rotuje”, návštěvy vám tak určitě nezevšední, i kdybyste do Alicante jeli podruhé. 


La Explanada de España

Promenáda, která spojuje městskou pláž s mnoha restauracemi a obchody, zdobí město už od padesátých let. Nejde si nevšimnout originální dlažby, která svým tvarem vytváří optický klam a zdá se, jako byste chodili po vlnách. Je ideálním místem, kde okouknout suvenýry a odpočinout si na některé z mnoha laviček ve stínu palem.


alicante_blog_03


Ayuntamiento de Alicante

Městský úřad možná na první pohled nevypadá jako místo, které by mělo být na seznamu priorit, ale hned ve vchodu objevíte jeho největší poklad - sochu od Salvadora Dalího. Nakouknout na ni můžete kdykoliv, kdy je úřad otevřený, jen pozor, o víkendu vás nepustí jinam, než do vchodu k soše, kvůli probíhajícím svatbám.


alicante_blog_32alicante_blog_31


Mercado Central

Dvoupatrový trh, ve kterém se nejen o víkendu potká půlka města, je typicky španělskou záležitostí a při hledání dobrého jamónu a sýra ke svačině jsme se vydali obhlédnout co nejvíce stánků. Nakonec jsme si odnesli také olivový olej (v malém balení, aby se nám vešel do 100 ml limitu příručního zavazadla) a turrón, sladkost, kterou v Alicante a okolních městech nabízí na každém kroku. 


alicante_blog_28


Přístav v Alicante

Do přístavu jsme zamířili na západ slunce. V marině je několik restaurací, ale nejjednodušší je sednou si na lavičku, na chvíli se zastavit a pozorovat zapadající slunce. Jakmile se setmí a město ozáří lampy, je nejvyšší čas začít přemýšlet nad tím, kde si dáte večeři, náš tip najdete v praktickém průvodci městem.


alicante_blog_25


PIN IT FOR LATER

Alicante Guide Places
RELATED POSTS: