Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

Mallorca: Jak objevit španělský ostrov, který si zamilujete

Nejlepší nápad, který můžete v souvislosti s Mallorkou mít, je navštívit ji mimo sezónu. Ale je ještě pár věcí, díky kterým si tenhle španělský ostrov opravdu zamilujete!

Mimo sezónu

Dostalo se k nám, že když se v létě chystáte na ta nejvyhlášenější místa, vaše jediná šance je přijet brzo ráno nebo být hodně trpěliví, což ukazují i fotky z letních měsíců s parkovišti u vyhlídek nacpanými k prasknutí, a plážemi, kde je hlava na hlavě. Ale když se vyhnete letní sezóně (my jsme tu byli na začátku března), můžu vám slíbit, že kamkoliv půjdete, budete tam skoro úplně sami, užijete si výhledy i atmosféru a navíc, počasí bude stejně krásné. A to je nabídka, která se neodmítá.
Nevěřte průvodcům úplně všechno

Měli jsme s sebou malého průvodce a i když je možné, že to mělo spojitost s návštěvou mimo hlavní sezónu, místa, která byla v průvodci vylíčena jako ta úplně top, nás až tak neoslovila. Na druhou stranu ta, o kterých se sotva zmínil, nás úplně nadchla. 
Tapas a víno 

Díky návštěvě Barcelony jsem objevila, jak geniální je koncept tapas a od té doby na ně nedám dopustit. Navíc, kamkoliv jsme šli, ať restaurace vypadala jakkoliv luxusně, jsme za sklenku vína zaplatili 2€, což je víc než krásná cena. V centru Palmy najdete spoustu tapas barů a s objednávkou tapas a víno se nemůžete splést v žádném z nich. Dejte mi vědět, kde vám chutnalo nejvíc :).
Půjčte si auto

Mallorca je krásný ostrov, ale k tomu, abyste z něj viděli co nejvíc, nejlépe poslouží auto. Náš původní plán například byl každý den zůstat na noc někde jinde, ale nakonec jsme se pokaždé vrátili do Palmy, jednoduše proto, že se tu na rozdíl od menších městeček můžete na noční život spolehnout v jakoukoli roční dobu. Druhý důvod, který stojí za zvážení, je, že hory jsou vysoké. Jako fakt vysoké, takže pokud nejste zkušení cyklisté nebo se nevyžíváte v neustálé chůzi do kopce, jízda autem je o mnoho pohodlnější.

A ještě jeden důvod na závěr - ve chvíli, kdy nejste vázáni na hromadnou dopravu, si svůj čas můžete zorganizovat mnohem svobodněji, zastavit se na místech, kam třeba autobus ani nejezdí, nebo se rychleji přesunout někam jinam. A navíc v autě můžete i přespat ;).
Dejte si pomerančový džus (a zmrzlinu) 

Abychom byli konkrétní, dejte si džus v Solleru, kde je vyhlášený a údajně nejlepší na ostrově. Žluto-oranžová čerstvá dobrota se na vás bude smát z kelímku a za chvíli budete litovat, že jste si nekoupili alespoň celý džbán. A když už si budete objednávat džus, přihoďte k němu i zmrzlinu, ani ta vás rozhodně nezklame :).
RELATED POSTS: