Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

Phu Quoc, tropický ráj Vietnamu: nejkrásnější pláže, které musíte vidět

I want to read the post in English

Phu Quoc je vietnamským kouskem tropického ráje, kterému se zatím vyhýbají davy turistů. Přijeďte si sem užít krásnou přírodu, nádherné pláže a klid ještě před tím, než ho objeví i cestovní kanceláře.

Při výběru ubytování si určitě zjistěte, jak daleko jsou pěkné pláže. Pokud nezvolíte hotel přímo u moře, nejlépe se k nim dostanete na motorce nebo na kole, na ostrově ale není velký provoz a tak se tu nemusí jízdu na skútru vyzkoušet ani začátečníci. Za dva týdny jsme ostrov projeli křížem krážem, takže průzkum pláží jsme provedli poctivý, a tady jsou ty nejlepší :).  


Sao Beach 

Nejznámější pláž ostrova s bílým pískem a palmami sklánějícími se nad vodou vypadá opravdu jako z pohlednice. Určitě stojí za návštěvu, tyrkysová voda je průzračná a nezbavíte se pocitu, že jste v tropickém ráji, nicméně právě kvůli její popularitě tu bývá docela rušno. 
Na motorce se sem dostanete jednoduše, nejbližší parkoviště patří sice k hotelu, když ale v plážové restauraci utratíte 150k dongů, parkujete zdarma.

Problémem tu jsou, zejména po dešti, odpadky vyplavované na pobřeží, což celkový dojem trochu kazí, a tak nezbývá, než doufat v to, aby místní rychle pochopili, že odpadky sem turisty nepřilákají a začali se o své okolí víc starat.
Khem Beach 

Tato nádherná pláž patří z velké části k resortu JW Marriott, na recepci si ale můžete zakoupit celodenní vstup do hotelového komplexu. Minimálně jednou doporučujeme hotel navštívit, nejen pláž, ale především architektura hotelu je naprosto fascinující a zaslouží si samostatný článek.
Long Beach 

Jak název napovídá, pláž se táhne podél hlavního města ostrova Duong Dong a svou část si z ní ukrojilo mnoho hotelů, restaurací a barů. Relaxovat u moře můžete lépe na jiných plážích, Long Beach je ideální pro večeři při západu slunce (stačí si vybrat restauraci, ceny tu nejsou o moc vyšší, než v restauracích ve městě) a drinky u moře po setmění. Vyzkoušejte třeba skvělý beach bar Rory’s.
Cua Can Beach

Pokud vyrážíte na sever, můžete si naplánovat zastávku na Cua Can Beach. Část patří k hotelovému resortu Chez Carole, ostatní návštěvníci jsou ale také vítáni. Dokonce je možné si za malý peníz pronajmout lehátko u bazénu na celý den, ale když máte na dosah krásné moře, není to tak úplně potřeba.


Ong Lang Beach 

Naše naprosto nejoblíbenější pláž. Písek je tu na rozdíl od Sao nebo Khem žlutý, voda je klidná, nádherně čistá a bez jakýchkoliv odpadků na dohled. Jsou tu v různé vzdálenosti od sebe dva plážové bary, lehátka jsou tu zdarma (patří k barům a je slušnost si něco koupit, ale nikdo vás nebude nutit) a je vidět, že se tu o svůj kousek moře opravdu starají. Navíc tu nebývá přeplněno, volné lehátko jsme si našli pokaždé a velkou výhodou je tu také sprcha a toaleta.A ještě tip - v části pláže mezi bary jsou z nějakého důvodu zpoplatněná lehátka. Nenechte se přesvědčit k placení, jednoduše se posunujte od lehátka k lehátku, až najdete hranici, za kterou už nepatří chlapci, který vybírá peníze, ale nedalekému baru, ty jsou zadarmo a navíc si k nim můžete pořídit drink jen o pár kroků vedle :).
Mango Bay  

Technicky vzato je Mango Bay součástí Ong Lang Beach, nejsou ale propojené a do Mango Bay vede jiná cesta. Část pláže patří k hotelovému resortu, stačí ale popojít kousek za hotelová lehátka a máte část klidné pláže sami pro sebe. Nevýhodou je, že si tu nemůžete tak jednoduše odskočit k plážovému baru, jako přímo na Ong Lang, je tu ale příjemná venkovní restaurace, do které si můžete zajít, i když nejste ubytovaní v hotelu. Západy slunce odsud také vypadají nádherně :).
Všeobecná rada na závěr zní - nenechte se odradit, pokud se směrem k pláži asfalt změní na prašnou cestu. Phu Quoc je právě teď na začátku turistického boomu a vše se tu postupně buduje. Například na Ong Lang tak vede prašná, hrbolatá cesta, kterou občas sdílíte s krávou, ale na jejím konci je nádherná pláž. 

Na ostrově je také spousta dalších pláží a plážiček, na kterých můžete být třeba i úplně sami, tak se nebojte vyzkoušet různé a najít si tu svou nejoblíbenější. A jestli jste už na Phu Quocu byli, napište mi, jaká pláž se líbila nejvíc vám :).


PIN IT FOR LATER

RELATED POSTS: