Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

Nejkrásnější trek v národním parku Zion: stezka k Angels Landing

I want to read this post in English

Ráno jsme se probudili do nádherného dne a zjistili jsme, že jsme si “ustlali” (aka zaparkovali) na místě s parádním výhledem na hory. Mimochodem k hledání míst na přespání jsme využívali appku Free Camping, několikrát nám pomohla najít super místo (a párkrát jsme kvůli ní skončili v trochu strašidelných odbočkách, takže dobré je vybírat důkladně). Zrovna u NP Zion bylo hledání celkem jednoduché, pokud tu taky budete chtít přespat v autě zadarmo, směrem od města Laverkin k vjezdu do parku je několik odboček doprava, cesty jsou prašné a je to trochu offroadový zážitek, ale troufám si říct, že je to nejlepší místo v okolí (a to se v oblasti předraženého ubytování kvůli vjezdu do parku dost hodí).


zion_blog_001


Zion předchozí den při podvečerním průjezdu sliboval nádherné výhledy a zase trochu jiné scenérie, než ostatní parky, proto jsme se těšili, až obujeme boty, hodíme na záda batoh a vyrazíme na Angels Landing. 

Je trochu složité tu zaparkovat, oficiálních míst není moc a rychle se plní, takže se parkuje celkem kdekoliv podél silnice. Nenechali jsme se dvakrát pobízet, zaparkovali na prvním místě, které vypadalo rozumně a jen co jsme přes cestu nechali přejít srnky, jsme se vydali na zastávku autobusu. 

Jezdí tu zdarma shuttle busy, které vás pohodlně popovezou k trailům i návštěvnickým centrům. Angels Landing trail začíná od zastávky The Grotto.


zion_blog_002zion_blog_004


Čekalo nás 453 výškových metrů s výhledy do krajiny, která opravdu působí neuvěřitelně prehistoricky. Skoro se mi tu splnil ten návrat do pravěku, jen kdyby tak zpoza rohu vykouknul dinosaurus.

Trail se dá pomyslně rozdělit do dvou částí - první začíná v “bodě nula” u řeky Virgin River a po vystoupání podél skalní stěny končí pohledem do údolí,kde jsme se popravdě moc nezdržovali, protože je to oblíbené místo pro pauzu a svačinu mnohých dalších lidí. 


zion_blog_006

zion_blog_008


Druhá část trailu začíná příjemným úsekem ve stínu, trefně pojmenovaném Refrigerator Canyon, jen aby vám dala vydechnout před největší výzvou výstupu, Walter’s Wiggles (pojmenováno po Walteru Rueschovi, který pomáhal s vybudováním trailu). Je to 21 zákrutů, které se jako had vinou v prudkém stoupání nahoru, než se před vámi otevře Scout Lookout a poslední skála, vrcholek Angels Landing.


zion_blog_010

zion_blog_011zion_blog_058

zion_blog_052

zion_blog_060


To byl taky moment, kdy jsme se odklonili od trasy trailu a rozhodli se ho “nedokončit”, tedy jít si pro jinou vyhlídku, než tu z průvodce. Nahoře je totiž spousta místa a různá zákoutí, odkud je nádherný výhled a zároveň se o něj nemusíte dělit s desítkami lidí. U stezky k Angels Landing se totiž vytvořila poměrně neorganizovaná fronta, lidé se cpali nahoru, aniž by nechali místo pro ty, kteří už chtěli sejít, někteří se chytali řetězů na poslední chvíli… jednoduše i když jsme vyrazili ráno a pořád ještě mimo hlavní sezónu, na přírodu se tu stála fronta. A tak jsme se prostě šli podívat o kousek jinam. :)


zion_blog_022zion_blog_032

zion_blog_025

zion_blog_035


Pokud máte, stejně jako my, jeden den na cestu do Zionu, Angels Landing je krásný trail, který určitě doporučujeme okouknout. Čím dřív ráno vyrazíte, tím lépe (přespání co nejblíž parku tomu pomůže) a připravte se na to, že tu rozhodně nebudete sami. Velká výhoda je, že jste  v přírodě, a tak se přeci jen s nikým nikde mačkat nemusíte, najděte si jednoduše ten “svůj” výhled, klid a místo na svačinu, než se vydáte na cestu dolů.


PIN IT FOR LATER
ANGELS LANDING TRAIL NP ZIONRELATED POSTS: