Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

Day Trip to Dubrovnik

Dubrovník jsem měla na seznamu míst, které chci v Evropě rozhodně vidět, už nějakou dobu a v květnu jsme tím směrem konečně vyrazili! I když jsme tu nakonec strávili jenom jeden den, stihli jsme projít snad každou uličku, zajít na svatbu i vyšlápnout minimálně tisíc schodů (takže pobyt v Dubrovníku můžete vydávat za aktivní dovolenou :D). Když si zpětně prohlížím fotky, tak nechápu, že je ta nádhera skutečná a že jsme se neocitli jen v kulisách historického filmu. A jak si si den v Dubrovníku nejlíp užít?

Dubrovnik has been on my list for ages and this May I finally had a chance to visit the city. Although the visit was rather short - we arrived on Thursday evening and left on Friday night, I think we’ve enjoyed our time as much as we could, walk around the city, attend a wedding and walk a thousand steps (stay in Dubrovnik can definitely be considered as active holidays :D). Looking back at the photos I can't believe this is a real place and not just a movie set. So let's chat about the best ways to enjoy a day in Dubrovnik.


Ztraťte se v uličkách || Get lost & see the city

Abych byla upřímná, moc konkrétních památek jsem si před příjezdem do Dubrovníku nehledala a jsem za to ráda. Kouzelná atmosféra Starého města se nejlépe vnímá, když nic nehledáte a jen tak bloudíte uličkam, obdivujete kamenné fasády, pozorujete ruch v odlehlejších částech města, pozdravíte paní, které prodávají v uličkách krajky, náhodou narazíte na majestátní kostely i náměstí... Ve Starém městě jsem se takhle procházela několik hodin a myslím, že to byl fakt ten nejlépe strávený čas.

To be honest, I wasn’t looking for any sights in particular, Dubrovnik is just a charming city on its own and if you get lost in the narrow streets, you can walk around the whole day and just enjoy the beauty around you. It isn’t very large and yet I spent half a day just wandering around and discovering new cute corners.


Poseďte u kávičky || Have a coffee

Posedět někde u kávičky je v Dubrovníku snad povinnost. Kaváren a restaurací je tu spousta, některé turističtější, některé míň, ale vždycky jste obklopeni kamennými domy a s  výhledem do úzkých uliček. Dýchne tu na vás historie, překvapí vás, jak dokonale je všechno čisté, i jaké je tu relativní ticho, všem turistům navzdory… Mě nejvíc bavilo dát si v jedné úzké uličce snídani (po tom, co jsem půl hodiny běhala po celém městě  a sháněla novou kartu do foťáku, protože jsem si chytrák tu původní zapomněla v autě v notebooku #fail) a pozorovat, jak se celé město pomalu probouzí do dalšího letního dne. Ke vší té romantice musím ale přidat i jedno praktické doporučení - než si někam sednete na jídlo, koukněte se na TripAdvisor - některé restaurace se snaží z návštěvy turistů dost nepoctivě vytěžit.

Definitely, have a coffee or a breakfast in one of the cafés. There are many of them, some more touristy, some less but the view is always amazing and I promise you’ll feel like in a fairytale. The city is so historical and tidy, crowded but not loud… I had the best time eating breakfast (after I had to run around the city for half an hour looking for a new SD card because I forgot the original one in my laptop in a car #fail) watching the city wake up to a new day. However, I highly recommend checking TripAdvisor before entering a restaurant, some places can be a total rip off!Vraťte se večer || Come back in the evening

Určitě se do Starého města vraťte večer a projděte se tu ještě jednou - většina návštěvníků zmizí, hlavní ulice ztichne a Dubrovník objevíte v úplně jiném světle (doslova :)). Nám se v noci líbil úplně nejvíc - naleštěné chodníky odráží světla pouličních lamp, absence aut je ještě patrnější, pouliční umělci hrají u restaurací a v přístavu se líně pohupují loďky. Stačí nechat se okouzlit a se skleničkou vína si užívat tu krásu kolem sebe.

The city can be crowded during the day but when we arrived in the evening, it was even better - most tourists are gone, the main street is quieter and you’ll discover Dubrovnik in a completely new light (quite literally :)). We loved the Old town in the evening - polished pavements are reflecting the street lights, there are no cars, street artists are playing near the restaurants and the boats are resting in the harbour. All you have to do is let yourself be amazed by the atmosphere and enjoy the beauty around you with a glass of wine.


 

Projeďte se lodí || Go on a boat trip

Pokud budete mít možnost, určitě se projeďte okolo města lodí! Dubrovník je krásný ze všech úhlů a vidět ho z vody je super zážitek. Za nás můžeme doporučit hodinovou jízdu kolem ostrůvků okolo a Starého města, je to asi ta nejlepší tečka za návštěvou téhle části Chorvatska.

If you have a chance, go on a boat trip! Dubrovnik is really beautiful from all angles and I highly recommend seeing it from the water. Even an hour long boat trip around the Old Town and the small islands around will be the perfect way to end the visit to this part of Croatia.V Dubrovníku je určitě spousta dalších míst, která vidět, i věcí, které dělat. Takže mě zajímá, co vy? Byli jste tu? Kde se líbilo nejvíc vám? :)

There are definitely many more places to see and things to do, so I want to hear from you - have you been to Dubrovnik? What was your favourite place / activity? :)