Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

Jeden den v Dubrovníku: co vidět, kam jít a co podniknout?

Dubrovník jsem měla na seznamu míst, které chci v Evropě rozhodně vidět, už nějakou dobu a v květnu jsme tím směrem konečně vyrazili! I když jsme tu nakonec strávili jenom jeden den, stihli jsme projít snad každou uličku, zajít na svatbu i vyšlápnout minimálně tisíc schodů (takže pobyt v Dubrovníku můžete vydávat za aktivní dovolenou :D). Když si zpětně prohlížím fotky, tak nechápu, že je ta nádhera skutečná a že jsme se neocitli jen v kulisách historického filmu. A jak si si den v Dubrovníku nejlíp užít?


Ztraťte se v uličkách 

Abych byla upřímná, moc konkrétních památek jsem si před příjezdem do Dubrovníku nehledala a jsem za to ráda. Kouzelná atmosféra Starého města se nejlépe vnímá, když nic nehledáte a jen tak bloudíte uličkam, obdivujete kamenné fasády, pozorujete ruch v odlehlejších částech města, pozdravíte paní, které prodávají v uličkách krajky, náhodou narazíte na majestátní kostely i náměstí... Ve Starém městě jsem se takhle procházela několik hodin a myslím, že to byl fakt ten nejlépe strávený čas.


Poseďte u kávičky

Posedět někde u kávičky je v Dubrovníku snad povinnost. Kaváren a restaurací je tu spousta, některé turističtější, některé míň, ale vždycky jste obklopeni kamennými domy a s  výhledem do úzkých uliček. Dýchne tu na vás historie, překvapí vás, jak dokonale je všechno čisté, i jaké je tu relativní ticho, všem turistům navzdory… Mě nejvíc bavilo dát si v jedné úzké uličce snídani (po tom, co jsem půl hodiny běhala po celém městě a sháněla novou kartu do foťáku, protože jsem si chytrák tu původní zapomněla v autě v notebooku #fail) a pozorovat, jak se celé město pomalu probouzí do dalšího letního dne. Ke vší té romantice musím ale přidat i jedno praktické doporučení - než si někam sednete na jídlo, koukněte se na TripAdvisor - některé restaurace se snaží z návštěvy turistů dost nepoctivě vytěžit.Vraťte se večer 

Určitě se do Starého města vraťte večer a projděte se tu ještě jednou - většina návštěvníků zmizí, hlavní ulice ztichne a Dubrovník objevíte v úplně jiném světle (doslova :)). Nám se v noci líbil úplně nejvíc - naleštěné chodníky odráží světla pouličních lamp, absence aut je ještě patrnější, pouliční umělci hrají u restaurací a v přístavu se líně pohupují loďky. Stačí nechat se okouzlit a se skleničkou vína si užívat tu krásu kolem sebe.


 

Projeďte se lodí

Pokud budete mít možnost, určitě se projeďte okolo města lodí! Dubrovník je krásný ze všech úhlů a vidět ho z vody je super zážitek. Za nás můžeme doporučit hodinovou jízdu kolem ostrůvků okolo a Starého města, je to asi ta nejlepší tečka za návštěvou téhle části Chorvatska.V Dubrovníku je určitě spousta dalších míst, která vidět, i věcí, které dělat. Takže mě zajímá, co vy? Byli jste tu? Kde se líbilo nejvíc vám? :)RELATED POSTS: