Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

Antelope Canyon: tip na jeho tajnou část a návštěvu bez turistů

I want to read the post in English

Ještě před tím, než jsme koupili letenky na západ USA, viděli jsme stovky fotek a četli desítky článků o všem, co bychom tu mohli vidět a Antelope Canyon byl bez debat jedno z prvních míst, které jsme si označili špendlíkem v plánovací mapě. Zvlněné stěny, které tvoří úzké uličky a hra světel, které po hladkých kamenech klouže dolů, byly na vlastní oči ještě mnohem víc ohromující a Antelope Canyon byl jedním z nejkrásnějších míst, které jsme v životě viděli, čestný pionýrský.


antelope_canyon_009antelope_canyon_007


Když jsme plánovali cestu, na první pohled se nám nabízely dvě možnosti – část Upper Antelope Canyon nebo Lower Antelope Canyon a jestli taky plánujete cestu na západ USA, dilema, jestli Upper nebo Lower, se asi taky snažíte rozlousknout. My na ni máme ale trochu jinou odpověď – ani jeden.


antelope_canyon_012


Oba mají své výhody a nedostatky, největším mínus, které nás od návštěvy odrazovalo, bylo povzdechnutí, které si neodpustil nikdo. „Je to nádhera, ale v kaňonu je trašně moc lidí, na jedinou fotku jsme museli čekat hrozně dlouho a pak rychle cvakat, protože nám na pár vteřin nikdo nevadil v záběru...“

Problémem obou kaňonů je obrovské množství společností, se kterými na prohlídku můžete vyrazit (na vlastní pěst to není možné vůbec) a navzdory tomu, že ceny prohlídek se šplhají i na víc než 60 dolarů za osobu, každou hodinu vypraví jednotlivé společnosti své zájezdy a desítky lidí se potom potkávají v úzkých uličkách.


antelope_canyon_013antelope_canyon_014


Pátrali jsme dál, původně s cílem najít alespoň tu nejdůvěryhodnější společnost, a pak jsme ho našli. Antelope Canyon X! Zdaleka nedosahuje věhlasu svých dvou slavnějších bratrů, ale přesně díky tomu nám padl do oka a rozhodli jsme se mu dát šanci.


Jak jsme si vybrali antelopího outsidera

A jak se to vlastně stalo, že Upper Antelope Canyon je zdaleka nejslavnější a za ním zůstávají schované další, stejně fascinující části kaňonů? Proslavila ho fotka od australského fotografa Petera Lika s názvem „Phantom“, která se prodala za rekordních 6.5 milionu dolarů a zajistila kaňonu „věčnou slávu“ a především už asi navždy nejdražší vstupné.


antelope_canyon_012


Pravdou ale je, že nejznámější neznamená jediný. Díky tomu, že Antelope Canyon X není tak vyhlášený, sem můžete pořídit vstupenky i poměrně last minute a navíc je podstatně levnější - jedna vstupenka stojí 40 dolarů. Jeho největší výhodou ale je, že se tu v úzkých ukličkách nemačkají desítky lidí. Ve skupince nás bylo jenom 13 a když přičtete indiánského průvodce, máte celkový počet lidí v kaňonu během naší prohlídky.


antelope_canyon_002antelope_canyon_003


Dobře, je méně známý, ale stejně. Jak je vůbec možné jedno z nejavštěvovanějších míst západní Ameriky sdílet s tak malou skupinou? Narozdíl od Upper a Lower, kde je společností nepřeberné množství, je jediným organizátorem, který má právo do kaňonu X vozit návštěvníky, Taadidiin Tours, což zásadně reguluje počet lidí, které můžete potkat.


antelope_canyon_010antelope_canyon_015


Standardní prohlídky trvají přibližně hodinu a půl, za kterou si stihnete všechno parádně projít, prohlédnout, vyfotit a hlavně užít. Náš průvodce sypal z rukávu různé zajímavosti, včetně demonstrace vzniku Antelope Canyonu (na kterou použil celou a jedinou lahev vody trochu nešťastné účastnice zájezdu) a na všechno nám dopřál dost času. Právě proto, že jsme byli jediná skupina v kaňonu, jsme neměli pocit, že nás někdo strká do zad, abychom se už posunuli dál, ale naopak, pro fotky jsme se klidně i vrátili, vystřídali jsme se na těch nejkrásnějších místech a pak jsme se zase pomalu loudali o kousek dál, abychom stihli vstřebat všechnu tu okolní krásu.

Když jsme se po dvou hodinách vraceli do auta, s kartou plnou fotek a hlavou plnou zážitků, shodli jsme se, že Taadidiin Tours bychom snad pro návštěvu Antelope Canyonu nemohli doporučit víc.


PIN IT FOR LATER

Copy of The most beautiful views of Yosemite ValleyRELATED POSTS: