Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

2 dny ve Valencii | Průvodce po historické části města

I want to read this post in English

Valencii často zastiňuje její slavnější sestra, Barcelona (která je samozřejmě také úžasná, přečíst si o ní můžete tady a tady). Na žebříčku nejkrásnějších španělských měst si ale zaslouží být obě.

Pokud přijedete v podvečer, zůstane vám čas tak akorát na skleničku dobrého vína a tapas, abyste se ráno mohli čilí vydat na průzkum historické části města. 

Vyšplhejte na vyhlídku El Micalet

Jestli si, stejně jako my, rádi uděláte představu o městě z ptačí perspektivy, propleťte se hned ráno uličkami ke katedrále. Na El Micalet vede 207 točitých schodů, ale těsně před tím, než začnete mít pocit, že se vám z nich zatočí hlava, se před vámi otevře výhled na město. Prohlédněte si všechny strany a naplánujte další trasu, nejlépe do nějakého bistra na snídani. Za vstup se platí 2 eura. Katedrálu si prohlédněte i uvnitř, mají tu vystavený jeden unikát - Svatý grál.


valencie_21

valencie_19

valencie_05valencie_20


Poseďte si u španělské snídaně 

Na místní klasiku, “tostada con tomate”, tedy chléb s rajčatovou směsí, se zastavte v nenápadné Restaurante Maria Mandiles jen pár ulic od katedrály. Jedničku s hvězdičkou za snídaňový toustík s jamónem dáváme Nuez Café. Je nedaleko od vlakového nádraží, takže pokud přijedete do Valencie ráno vlakem, moc se nerozmýšlejte a rovnou zamiřte sem. 


valencie_43


Projděte se po Plaza de la Virgen

Náměstí za valencijskou katedrálou vás přenese do jiné doby. Mramorové dláždění, které spojuje nádherné historické budovy, Michelangelovými návrhy inspirovaný most “Arco de La Calle de la Barchilla” spojující katedrálu se sídlem arcibiskupa, a fontána Turia, která celému prostoru vévodí. Odsud se můžete uličkami historického centra toulat kterýmkoliv směrem. Večer se sem vraťte pro živou hudbu a zábavu, která propuká po setmění.


valencie_23


Objevte doby valencijské slávy v La Lonja

La Lonja je komplex budov, ve kterém se v patnáctém šestnáctém století obchodovalo s hedvábím a i později byl obchodním centrem města. Jak velké slávě a bohatství se město těšilo, napoví Trading Hall, místnost podepřená sloupy připomínajícími zkroucené palmy. Projděte se ale i dalšími místnostmi, které jsou z malého nádvoří přístupné, každá je něčím unikátní. Vstupné stojí 2 eura, pokud sem ale přijdete v neděli, je zdarma!


valencie_25valencie_29

valencie_27


Ztraťte se v uličkách El Carmen

V úzkých cestičkách, které se mění v malá náměstí, najdete zajímavé budovy i street art, zastavte se v příjemné kavárně, nebo obchůdku nabízejícím lokální zboží. Pokud už vám vyhládlo, hledejte restaurace nabízející menu del día. V ceně okolo 10 - 13 eur dostanete několikachodové meníčko, které vás nasytí až do večera. 


valencie_31

valencie_32


Prohlédněte si město z výšky turijských věží

Torres de Serranos tu stojí už šest staletí a byly součástí městského opevnění. Jejich návštěvu si naplánujte na pozdější odpoledne, kdy sluníčko zbarví okolní budovy i stromy protilehlého parku dozlatova. Za vstup se platí 2 eura. Obdivovat je můžete i z náměstí, přímo před nimi je několik kaváren, my jsme si k pozorování vybrali malý podnik Café Lavin a při čekání na západ slunce jsme upíjeli valencijské pivo. Turia je tu oblíbená a není divu, po celém dni pobíhání uličkami přišla vhod.


valencie_33

valencie_56

valencie_58valencie_59


Nakoukněte na Plaza de Toros

S budovou nádraží sousedí Plaza de Toros. Býčí aréna z devatenáctého století je jednou z největších španělských staveb. Býčí zápasy tu probíhají dodnes, ty nás nezajímají, ale to, že budova je impozantní součástí města nemůže být pochyb. Takže zvenčí ji určitě omrkněte.


valencie_01


Užijte si večer ve Valencii a připravte se na další den, čeká vás ikonická moderní architektura města a také hledání těch nejchutnějších suvenýrů, které si budete chtít odvézt domů.



PIN IT FOR LATER
Valencia in 2 Days - The Ultimate Guide to Exploring the Historical PartValencia in 2 Days The Ultimate Guide to Exploring the Historical Part


RELATED POSTS: