Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

Národní park Bryce Canyon a jeho nejkrásnější vyhlídky za jeden den

I want to read this in English

Naposledy, když jsme zmiňovali Utah, jsme byli právě na cestě z NP Arches. Unavení po celém dni jízdy, kdy jsme stihli nejdřív NP Canyonlands, vyzkoušeli, jak moc offroadové je naše SUV, popovezli dva turisty z Hongkongu, jejichž auto rozhodně na offroad připravené nebylo, ale oni se chtěli podívat ještě o kus dál, a zjistili jsme, že oblouky z kamení prostě nejsou něco, co by nás úplně uchvátilo.

Únava, neúnava, do Bryce Canyonu je to z Arches ještě 400 kilometrů, takže jsme se snažili za tmy dojet tak daleko, jak to jen šlo a ani si popravdě nepamatujeme, ve kterém městě jsme spali. Prostě když jsme narazili na přiměřeně velké město, ve kterém byl obchoďák s větším osvětleným parkovištěm, jsme to zalomili, abychom ráno popošli přes parkoviště k obchodu, koupili snídani a frčeli dál.


bryce canyon_blog_003


Pavel byl večer trochu skeptický (čti chytal se za hlavu), když zjistil, že nás zase čeká park s červeným kamením, ale Bryce Canyon pro nás nachystal překvápko a zase jsme museli přiznat, že nic takového jsme ještě neviděli.

Návštěvu jsme začali na Scenic Drive, která kopíruje Route 63 a provede vás parkem až do nejvzdálenějšího bodu, pokud chcete. Je to 18 mil jedním směrem a strávíte na ní přibližně 2 hodiny. My jsme se rozhodli projet jen část a dojet na Paria View.


bryce canyon_blog_001


Z Paria View by to k nejvzdálenější vyhlídce, Rainbow View, bylo ještě asi 30 minut jízdy, ale my jsme vybrali raději bližší zastávky a strávili víc času na nich. Poprvé jsme odsud viděli, o čem ten Bryce Canyon teda je a příjemný bonus - bylo tu jen pár lidí.


bryce canyon_blog_004bryce canyon_blog_006

bryce canyon_blog_005


Odsud to bylo jen 5 minut na Bryce Point, ze kterého je asi nejlepší výhled na nádherný amfiteátr a když si mezi ostatními výhleduchtivými návštěvníky najdete klidnější místečko, oceníte i jeho velikost. Jsou tu stovky “hoodoos” v každém směru.


bryce canyon_blog_025

bryce canyon_blog_022bryce canyon_blog_028


Zpátky do auta a zase kousek popojet, tentokrát na Inspiration Point, odkud je amfiteátr taky vidět, ale vyhlídka je o něco níž, než Bryce Point, takže se na “hoodoos” podíváte z menší vzdálenosti. Prostě stavte se na všech, každý výhled je trochu jiný a stojí to za to. :)


bryce canyon_blog_033

bryce canyon_blog_030


Pomalu se už přibližujeme k turistickému centru a vjezdu do parku, ale čeká nás ještě jedna zastávka a procházka po trailu. Bohužel kombinace, kterou jsme chtěli jít - začít na Navajo Loop a zkombinovat ho s Queens Garden Trail - nedopadá kvůli počasí, cesty jsou ještě pro jistotu a bezpečnost uzavřené (ano, v Utahu je možné potkat sníh a nízké teploty i v květnu, s čímž jsme úplně nepočítali).


bryce canyon_blog_011


I když nevyšel kompletní plán, část Navajo Loop trail byla otevřená, takže jsme se po ní ze Sunset Point vydali.

K prvnímu viewpointu, tedy “foťte zde” místu, Queens Garden, je to jen krátká procházka dolů z vyhlídky, která se pak stáčí doprava mezi všechny možné i nemožné tvary skal. Místo pojmenovali po skále, která by měla připomínat britskou královnu Victorii, ale po krátkém pozorování nemůžeme podobnost potvrdit.


bryce canyon_blog_036

bryce canyon_blog_040

bryce canyon_blog_042


Dvakrát jsme na cestě procházeli krátkými tunely ve skalách, které jsou ale dost úzké, takže pokud se potkáte s někým, kdo se rozhodl ignorovat všechny ostatní a všude se nacpat, může to být frustrující zážitek, vynahradily nám to ale pohledy nahoru na všechny možné i nemožné skalní útvary.

Protože další část trailu byla uzavřená, na konci jsme se otočili a vyrazili stejnou cestou zpátky. A když nám do toho začalo pršet, zvýraznily se neuvěřitelně duhové barvy skal! My popravdě doteď netušíme, čím je to způsobené, ale je to paráda.


bryce canyon_blog_039

bryce canyon_blog_043

bryce canyon_blog_044


Dá se stihnout navštívit Bryce Canyon a Zion NP za jeden den?

Teoreticky to možné je, my jsme původně oba parky na jeden den naplánované měli (Zion je od Bryce Canyonu jen hodinu jízdy), ale nakonec jsme na každý vyhradili celý den a bylo to mnohem lepší. Proto, pokud si budete dávat dohromady itinerář a časový plán, doporučujeme rovnou počítat s celým dnem na každý park, každý je úplně jiný, v obou můžete vybírat z trailů které vedou k nádherným výhledům a byla by škoda na ně nemít dost času. O Zionu už je článek venku, takže můžete pokračovat ve čtení o NP Zion.


bryce canyon_blog_038


Vstupné a další užitečnosti, které se před cestou do Bryce Canyonu hodí

  • Vstupné můžete zaplatit zvlášť, ale platí tu také National Parks Pass, takže znovu - je fakt dobré si ho pořídit hned na začátku.

  • Pro nás překvapivá informace, kterou jsme si nezjistili předem - v Utahu může být v květnu sníh a zima, připravte se na to a nebuďte zklamaní, pokud budou nějaké traily uzavřené kvůli počasí, vyberte z těch, které přístupné jsou.

  • V letních měsících, když je v parku nejvíc návštěvníků, může být složitější na jednotlivých vyhlídkách zaparkovat (parkoviště nejsou velká), takže je lepší auto nechat u turistického centra a dál pokračovat shuttle busy. Jsou zadarmo a vysadí vás v podstatě na každé zajímavé vyhlídce (narozdíl např. od Zionu ale nejsou povinné, jen to s nimi bude asi rychlejší a jednodušší), mimo hlavní sezónu zaparkujete kdekoliv v pohodě.

  • Pokud se chystáte tu přenocovat, zkuste se v noci podívat ven, Bryce Canyon je údajně jedním z nejlepších míst k pozorování hvězd a možná uvidíte i Mléčnou dráhu.


PIN THIS FOR LATER

NP Bryce Canyon jeho nejkrásnější vyhlídky za jeden den A PRAKTICKÉ TIPY






RELATED POSTS: