Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace

Mallorca za 3 dny: průvodce pro nejlepší roadtrip | západní pobřeží

I want to read the post in English

To nejlepší, co můžete na Mallorce udělat, je půjčit si auto. A co jiného podniknout s autem, než roadtrip? My jsme se najezdili dost a tak je tu první část míst, která podle nás během prodlouženého víkendu musíte stihnout, abyste objevili ostrov v celé jeho kráse.


Palma de Mallorca

Určitě začněte v Palmě, za prvé na vás dýchne ta pravá španělská atmosféra (v centru dokonce najdete domy ne nepodobné těm v Barceloně) a navíc přiletíte na letiště nedaleko od centra, takže je to i logická první zastávka. Dejte si kafíčko v některé z místních kaváren, podívejte se na trh, kde dostanete nejlepší příležitost nakoupit čerstvé ovoce a sváču a ztraťte se v uličkách. Palma není nijak velká, takže cestu zpátky k parkovišti najdete odkudkoli. Na druhou stranu je tu hodně co vidět a kde si dát něco dobrého, takže se můžete určitě těšit na samostatný článek :).


 Cala Cap Falco

Když jsme se rozhodli následovat cedule k Cala Cap Falco, nevěděli jsme úplně, co čekat, takže to, že jsme objevili nádherné zákoutí s jeskyní (!!!) a tyrkysově modrou vodou, byla víc než příjemná náhoda. I když je to z Palmy trochu zajížďka, výhled rozhodně stojí za to. Dostanete se sem buď autem nebo po schodech, u kterých je nahoře na kopci miniparkoviště, ale protože nejlepší terénní auto je auto z půjčovny, my jsme samozřejmě sjeli až dolů a můžeme prohlásit Peugeot 2008 za prašnými a rozbitými cestami otestovaný (i když ho pro takové cesty asi nestavěli, ale co už).Torre del Verger

Do Valdemossy se můžete dostat buď kratší cestou přímo z Palmy, a nebo zábavnou cestou po pobřeží. Ta je sice o něco delší, ale slibuju, že nebudete litovat ani jednoho kilometru, který na M-10 ujedete. Silnice se z velké většiny vine podél pobřeží a výhledy z útesů jsou neuvěřitelné. Jednou z vyhlídek je Torre del Verger, kde můžete okolí pozorovat dokonce z věžičky! Ale v podstatě kdekoliv se na cestě zastavíte, čeká vás jiný pohled na moře a těžko vybrat ten nejlepší.
Valldemossa

Malé městečko schované mezi kopci je první zastávkou na cestě na sever. Projděte se úzkými uličkami, prohlédněte si umění v galeriích nebo si dejte rychlý oběd v jedné z restaurací. Při procházce zahradami u kostela narazíte na bustu Chopina a po chvíli strávené ve Valldemosse vám bude jasné, proč i on se rozhodl tu několik měsíců pobýt.
Deiá

Deiá je další v řadě historických městeček, které cestou po pobřeží není možné minout. Najdete ji v průvodcích, ve článcích, na Instagramu,… upřímně, nás zase úplně nenadchla, ale říká se, že nedaleko je krásná pláž Cala Dei, takže jestli pojedete kolem, stavte se tam a pak mi napište, jestli to fakt stojí za to :).

Soller

Jen 10 kilometrů je vzdálená další zastávka – Soller, velmi milé malé město se slavnou historickou tramvají, která spojuje Soller s přístavem, ale kterou jedna cesta stojí malé jmění (€6 jedna cesta) a navíc je pokaždé přeplněná turisty. Naše doporučení je ušetřit peníze za tramvaj a místo projížďky si koupit výbornou zmrzlinu a pomerančový džus (v Solleru je pomerančový džus prý nejlepší z celého ostrova, takže kde jinde si ho koupit). My jsme si obojí koupili ve stánku Io Gelats Artisants a džus i zmrzlina předčily naše očekávání, tak dobrou chuť!


 Pokud se rozhodnete stejně jako my pokračovat na sever podél pobřeží, chvilku po výjezdu ze Solleru budete projíždět další nádhernou vesničkou, ale o té se dočtete ve druhém díle :).RELATED POSTS: